Hlavní navigace

BBC

Média by neměla ohledně Brexitu panikařit, náhlé vypnutí kanálů odporuje legislativě EU

Britská asociace pro mezinárodní vysílání AIB doporučuje svým členům v souvislosti s možným vystoupením Británie z Evropské unie na konci března „nepanikařit“. „Ať se stane na konci března cokoliv, určitě nedojde k náhlému ukončení vysílání,“ uvádí…

27. 1. 2019 15:06

BBC hledá pro případ Brexitu evropskou centrálu, ve hře jsou Brusel nebo Amsterdam

Přes absenci oficiálního vyjádření uvedl s odvoláním na několik zdrojů specializovaný server BroadbandTVnews.com, že britská veřejnoprávní mediální skupina BBC poptává prostory pro svoji evropskou centrálu, kterou by v případě odchodu Británie…

Při divokém Brexitu by BBC mohla přijít o přeshraniční distribuci některých kanálů

V současnosti je na území Irska, Belgie a Nizozemí distribuováno pět britských programů skupiny BBC na základě dohodě o přeshraničním příjmu. Ta se týká stanic BBC One, BBC Two, BBC Four, CBeebies a CBBC a jejich distribuce znamená pro BBC…

Veřejnoprávní média jsou zárukou svobody projevu, shodli se zástupci Českého rozhlasu a BBC

Konferenci s podtitulem Truth and Power se v londýnském sídle BBC, které se zúčastnilo více než sto zástupců evropských mediálních organizací, uspořádal Český rozhlas ve spolupráci s BBC, Velvyslanectvím České republiky ve Spojeném království a…

Pětice seriálových tipů pro adventní dobu

Už se nemůžete dočkat vánočních dárků? Nabízíme vám pár tipů, jak si toto čekání co nejpříjemněji zkrátit.

Doba čtení: 5 minut

Ericsson podepsal smlouvu s BBC. Poskytovat bude postprodukci a řízení mediálních služeb

Společnost vyhrála výběrové řízení na víceletý kontrakt pro kreativní agenturu BBC Creative.

12. 4. 2017 6:00
Doba čtení: 1 minuta

BBC vydala první VR video pro Oculus. Vypráví příběh uprchlíků

Jak se dá virtuální realita použít v médiích? Jeden z příkladů právě zveřejnila britská veřejnoprávní BBC. V obchodě s hrami a videem pro VR set Oculus Rift vydala první příběh připravený speciálně pro toto zařízení. VR video s názvem We Wait…

Britský micro:bit dostalo zdarma už milion dětí, teď míří i mimo Británii

Jednoduchý mikropočítač micro:bit, který má pomoci dětem naučit se rozumět elektronice a kódovat, vznikl jako projekt veřejnoprávní BBC. Ta nejprve rozdala micro:bity zdarma asi milionu britských školáků (a poté je začala volně prodávat i dalším…

Nový ředitel BBC chystá změnu struktury, plánuje propojit jednotlivé mediatypy

Pozice ředitele televizních stanic BBC Dannyho Cohena, který z ní koncem loňského roku odstoupil, nebude znovu obsazena. Škrty by se měly týkat i dalších manažerských pozic.

18. 2. 2016 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Rádio Zet zdvojnásobilo čas vysílání v češtině, anglický servis BBC přesouvá na noc

Někdejší „česká BBC“ pod hlavičkou rozhlasové skupiny Lagardère posiluje původní obsah, který zatím nabízela pouze formou internetového vysílání.

16. 9. 2015 14:00
Doba čtení: 1 minuta

BBC rozdá svůj Micro Bit milionu dětí, mikropočítač dostanou zdarma

Ve Velké Británii se schyluje k velkému experimentu, který by měl na podzim povzbudit zájem dětí o digitální technologie a programování.

Doba čtení: 1 minuta

Vysílací rada zlegalizovala Fleischmannově Rádiu Zet zařazování hudby

Zatímco manažeři české pobočky Lagardère byli dlouhodobě toho názoru, že licence hudbu ve vysílání „Zetka“ vyloženě nezakazuje, vysílací rada s nimi nesouhlasila.

Doba čtení: 1 minuta

Zpravodajská stanice BBC World News začala vysílat ze satelitu Astra v HD

Vysílání v HD kvalitě se dalo dříve nebo později očekávat. Proces přechodu do HD už byl ukončen začátkem roku 2013. BBC se tehdy přestěhovalo do nového centra v samém srdci Londýna.

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize ukončí testy Ultra HD na satelitu, má ale zájem o pokračování

Experimentální vysílání, které by přišlo na řadu se závěrem roku 2015, by bylo v první fázi složeno z experimentální smyčky obsahující příspěvky několika televizí. Zúčastnit se ho chce i BBC.

Doba čtení: 2 minuty

Novým stanicím Televize Barrandov už nestojí nic v cestě

TÝDENNÍ REVIZE – Provozovatel stanic Kino Barrandov a Barrandov Plus už udělal vše proto, aby mohl zahájit jejich distribuci. Tento týden získaly nové kanály licence pro satelit i DVB-T.

Doba čtení: 5 minut

Fleischmannovo české vysílání BBC se může přejmenovat, RRTV schválila změnu

Rádio Zet/BBC obsadilo před dvěma lety někdejší „celoplošnou“ síť po dnes již neexistujícím Rádiu Česko od Českého rozhlasu. Právě s ním se Lagardère ohledně tohoto projektu přela.

Doba čtení: 1 minuta

Atmosférická anomálie: Poslechněte si, jak hrál v Praze digitální rozhlas od BBC

Za anomáliemi na televizních i rozhlasových pásmech může v těchto dnech tlaková výše ve spojení s inverzním počasím. Rekordním DAB úlovkům svědčí i volné někdejší III. TV pásmo.

Doba čtení: 1 minuta

BBC posouvá opět veřejnou službu o něco dál, spustí vlastní on-line ochutnávač

V rámci BBC Taster chce instituce nabízet i exkluzivní materiály, které vzniknou pouze pro web a obohatit je případně i o záběry z archivu. Nové možnosti nabídne i přehrávač BBC iPlayer.

27. 1. 2015 12:01
Doba čtení: 2 minuty

Rádio Zet/BBC chce zlegalizovat zařazování hudby, žádá RRTV o změnu licence

Poslední spor mezi českou pobočkou Lagardère a vysílací radou se odehrál loni v srpnu, kdy ji kontrolní orgán udělil právě za zařazování hudby do vysílání dvousettisícovou pokutu.

8. 1. 2015 16:00
Doba čtení: 2 minuty

Poskytovatelé připojení mají být bičem na piráty a kdo má VPN, je podezřelý

Austrálie chystá reformu autorského práva, která má přinést snížení míry pirátství v zemi. Nejvíc to zřejmě odnesou poskytovatelé připojení.

Doba čtení: 5 minut

Lagardère: RRTV a Český rozhlas brání rozvoji privátních zpravodajských sta­nic

OFICIÁLNÍ STANOVISKO UVNITŘ – „To, že zpravodajské a informační rádio nemůže vysílat hudbu, je absurdní,“ uvádí v aktuálním stanovisku provozovatel Rádia Zet / BBC.

Doba čtení: 5 minut

Lagardère dostala od vysílací rady další pokutu, vkládá hudbu do vysílání Rádia Zet

Není to poprvé, kdy se dostal provozovatel Rádia Zet / BBC do křížku s vysílací radou. Ta ho na zařazování hudební složky do vysílání stanice upozornila již několikrát v minulosti.

3. 9. 2014 9:28
Doba čtení: 2 minuty

Vysílací rada obhájila před soudy dvě pokuty za celkem půl milionu korun

DOPLNĚNO – Městský soud v Praze rozhodl minulý měsíc o tom, že společnost BBC Radiocom vlastněná mediálním domem Lagardère musí vpouštět do vysílání Rádia Zet příspěvky Českého rozhlasu.

19. 8. 2014 14:06
Doba čtení: 3 minuty

Fleischmannovo BBC dostalo stotisícovou pokutu, nepustilo do vysílání Český rozhlas

Český rozhlas byl původním subjektem, který měl právo na vlnách BBC do února loňského roku vysílat. Podle Michela Fleischmanna nadále nebylo povinností tento subjekt na vlny Rádia Zet pouštět.

6. 3. 2014 13:21
Doba čtení: 1 minuta

Třetí řadu Sherlocka uvidí čeští diváci už dva měsíce po premiéře na BBC

UVNITŘ FOTOGALERIE – Moderní verze seriálu Sherlock zasadila jeho dění do současného Londýna. Sází především na výkon jeho hlavního představila Benedicta Cumberbatche.

Doba čtení: 1 minuta

Jde to i zadarmo, potvrdila Nova a spustila svůj bezplatný videoarchiv

TÝDENNÍ REVIZE – Až pod novým vedením mediální skupina Nova povolila a částečně zpřístupnila bezplatně svým divákům část videoarchivu s vlastními pořady.

Doba čtení: 5 minut

Příjem BBC na běžné paraboly trval v Česku přesně dva roky, skončí zítra

Zatímco ve většině kontinentální Evropy se příjem kanálů BBC zhorší, jeho zlepšení mohou očekávat především diváci v některých částech Anglie a Skotka, ale také ve Francii a Belgii.

Doba čtení: 1 minuta

Nova vstupuje do měsíce plného oslav, konkurence se obávat nemusí

TÝDENNÍ REVIZE – „Nova efekt“ nevyprchal ani po několika letech. Lídry ve svých kategoriích zároveň nadále zůstávají Televizní noviny a Ordinace v růžové zahradě 2.

Doba čtení: 4 minuty

Satelit Astra 2E v komerčním provozu od zítřka, konec příjmu BBC a ITV se blíží

Šestitunový satelit má stanovenou životnost na dobu 15 let. Jeho uvedení do komerčního provozu bude paradoxně pro řadu satelitních diváků u nás velmi smutnou zprávou.

Doba čtení: 1 minuta

BBC začala experimentovat s krátkými videozprávami na Instagramu

Britská veřejnoprávní stanice spustila měsíční pokus s publikováním krátkých zpravodajských šotů na sociální síti Instagram.

23. 1. 2014 11:24
Doba čtení: 1 minuta