Hlavní navigace

BBC na začátku roku ukončí provoz teletextu

17. 9. 2019

Sdílet

BBC News Autor: BBC

Britská veřejnoprávní televize BBC potvrdila, že na začátku roku 2020 vypne teletext. Historie služby se tím uzavře po 45 letech existence. Do provozu byla uvedena v roce 1974 pod názvem Ceefax („See facts“). BBC byla první na světě, která ji poskytovala.

Tiskové oddělení BBC sdělilo deníku Guardian, že rozhodovat o ukončení nějaké služby nikdy není jednoduché, ale televize to musí udělat, aby mohla věnovat peníze a čas na rozvoj internetových služeb. Informace z teletextu jsou navíc v dnešní době nonstop dostupné v aplikacích, na webu BBC i v kontinuálním vysílání BBC News.

Analogový teletext skončil na BBC v říjnu 2012. Komerční stanice ho uzavřely ještě dříve. Na našem území byl experimentální provoz teletextu spuštěn koncem roku 1988, od 1. ledna 1989 přešel na pravidelné vysílání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 9. 2019 19:31

    Technik

    "Na našem území byl experimentální provoz teletextu spuštěn koncem roku 1988...". Nikoliv, experimentální vysíláíní TXTu u nás bylo zahájeno v síti ČST2 (na Slovensku v síti jejich druhého tv programu) už 1. května 1988!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).