Hlavní navigace

Bez Holdingu je nová aplikace pro nákupy v obchodech bez Agrofertu

23. 11. 2020

Sdílet

Bez Holdingu Autor: Bez Holdingu

Na chytrá mobilní zařízení zamířila další aplikace, pomocí které je možné se vyhnout nákupu zboží z holdingu Agrofert. Appka se jmenuje Bez Holdingu a je dostupná pouze pro Android. Stahovat jí lze zdarma na Google Play Store.

Projekt byl inspirován aplikací Bez Andreje. Ta už je na Android k dispozici několik let, není ovšem aktualizovaná. Bez Andreje rovněž vyšla na iOS a svého času se dostala na první příčku v App Store.

Bez Holdingu funguje podobně. V obchodě je možné pomocí telefonu načíst čárový kód výrobku a aplikace vám pak sdělí, zda za ním stojí firmy z Agrofertu či nikoliv.

“Načtením čárového kódu potravin (pečivo, mléčné výrobky, sýry, maso, uzeniny, vejce) se zobrazí data o jejich původu a informace, jestli výrobce patří do holdingu Agrofert. Dokáže identifikovat i většinu výrobků prodávaných pod privátními značkami obchodních řetězců,” uvádí oficiální popisek.

Program funguje offline a není třeba mít aktivní data. Autoři doporučují čas od času aktualizovat databázi, zejména kvůli obměňování nabídky privátních značek.

Podobné nástroje se objevují také jako rozšíření pro webový prohlížeč Chrome. V loňském roce vydané #sorryjako: Nakupujte bez Babiše už není k dispozici, existuje ale rozšíření Nakupuj bez Andreje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).