Hlavní navigace

Bitcoiny v Alze zafungovaly. Kryptoměnou platí především zákazníci z ciziny

15. 6. 2017

Sdílet

Během května nainstalovala Alza do svého pražského a bratislavského showroomu bitcoinový automat. Zároveň přidala možnost platit virtuální měnou rovnou na e-shopu. „Podařilo se nám strhnout pozornost majitelů této kryptoměny z celé Evropy. Celkem 52 procent těchto plateb bylo ze zahraničí,“ uvedl Igor Pauer z Alzy.

Alza se chlubí i dalšími čísly. Kolik celkem v bitcoinech zákazníci za měsíc utratili ale neprozrazuje. Zůstává u „milionů korun“. Každopádně průměrná výše bitcoinové objednávky se pohybuje kolem 7000 korun, což je podle Pauera více než u jiných druhů plateb. Nejvyšší zaplacená částka touto kryptoměnou pak zatím činila 560 000 korun.

Kromě počítačů a notebooků si zákazníci za bitcoiny pořizují především vysoce kvalitní komponenty vhodné pro těžbu kryptoměn, jako jsou grafické karty, procesory a základní desky. „Z těžby kryptoměn se stal Klondike 21. století. V posledních týdnech totiž stoupá zájem o tyto špičkové komponenty o stovky procent. Stejně tak na poptávku reagují i výrobci, kteří už připravují speciální grafické karty bez výstupů,“ dodává Pauer. Alza chce postupně možnosti plateb rozšiřovat a v hledáčku má měny, jako třeba Litecoin nebo Ethereum. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).