Hlavní navigace

Bolt začne nabízet v Česku své koloběžky formou předplatného

23. 7. 2020

Sdílet

bolt koloběžky perex Autor: Karel Wolf

Estonský alternativní dopravce Bolt spouští v Česku předplatné na svoji službu půjčování elektokoloběžek, ty si bude možné pronajmout za fixní cenu na celý den, ale také třeba s denním časovým limitem na měsíční bázi.

Elektrokoloběžky od Boltu se v Česku poprvé objevily začátkem července v Olomouci, do konce léta jsou ale plánována i další česká a moravská města. Samotná firma zatím další místa prozradit odmítla, pardubický radní Vít Ulrych ale na Twitteru naznačil, kde by mohlo dojít v nejbližších týdnech k dalšímu spuštění.

Předplatné funguje na denní, týdenní nebo měsíční bázi. Nejkratší stojí 399 Kč a je bez omezení, týdenní varianta umožní jezdit po dobu 30 minut denně za cenu 319 Kč a měsíční totéž za 749 Kč. Běžná cena služby začíná na 4 Kč za minutu, pokud jízda trvá déle než pět minut, za každou další minutu zaplatí cestující 3 Kč. Nástupní sazbu služba neúčtuje.

„V Boltu věříme, že mikromobilita je skvělým doplňkem k přepravě auty objednávané přes naši aplikaci. Naši uživatelé už jako alternativu k jízdám autem po městě na krátké trasy využívají koloběžky od Boltu. Díky tomu přispívají k ochraně životního prostředí. Naším cílem je mikromobilitu ještě více zpřístupnit. Chceme naše uživatele ještě více motivovat k tomu, aby přestali jezdit auty a pravidelně začali využívat ekologičtější formy dopravy,“ okomentoval nový model poskytování služby Roman Sysel, regionální manažer Boltu pro střední a východní Evropu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).