Hlavní navigace

Britská BBC propustí stovky lidí, chce modernizovat regionální vysílání

3. 7. 2020

Sdílet

BBC Autor: BBC

Britská televize a rozhlas BBC propustí z redakcí v Anglii 450 lidí, tedy zhruba 15 procent celkového počtu zaměstnanců ve Velké Británii. Během dvou let by díky tomu měla ušetřit asi 25 milionů liber. Některé pořady na regionálních rozhlasových stanicích budou zcela zrušeny. Z dvaceti moderátorů večerních televizních zpráv z regionů jich zůstane jen 13. Regionální investigativní pořad Inside Out skončí a nahradí ho podobný formát odbavovaný ze šesti regionálních studií místo dosavadních 11.

BBC musí jen za letošní rok ušetřit 125 milionů liber, aby se vyrovnala s dopady koronavirové krize. Dalších 150 zaměstnanců přijde o práci ve Skotsku, Walesu a Severním Irsku.

Ředitelka BBC England Helen Thomasová ke změnám uvedla, že v době diskusních skupin na Facebooku a WhatsAppu se musí také BBC přizpůsobit tomu, jak se změnil život obyvatel v regionech, jakým způsobem se dozvídají o událostech ve svém okolí a jaký obsah je zajímá.

Digitální obsah se stane ústředním principem každé činnosti BBC. Příznivým poučením z koronavirové pandemie je podle Thomasové to, jak pohotově a efektivně může organizace fungovat v omezených podmínkách a přitom být v těsném kontaktu se svými diváky a posluchači.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 7. 2020 14:03

    bez přezdívky

    ještě chybí, že bbc také postupně vypíná AM vysílání, některé vysílače už vypnuli a jiné se chystají vypnout, což bbc uštří nemalé naklady, jelikož vysílat v am je vysoce nákladné a poslechovost velmi malá. Dle dostupných údajů se v británii vyrovnal poslach fm a dab+, kdy tyto platformy vedle internetových distribucí dominují. Koho zajímá víc, muže se naučit anglicky a pátrat na anglických serverech, dá se toho dohledat dost. Jinak postupné vypínaní AM v evropě bude nejspíš pokračovat, pravděpodobně tam zůstanou jen nějaké "mezinárodní" stanice a spíše se přesunou do systému drm+, což umožní distibuci techto "international" programů efektivněji a výrazně kvalitněji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).