Hlavní navigace

Britské úřady budou testovat drony. Nechají je narážet do dopravních letadel

Sdílet

Jan Beránek 18. 10. 2016

Víc než čtvrt milionu liber si vyčlenilo ministerstvo dopravy ve spolupráci s resortem obrany na zatím největší test dronů. Na testování si zabrala ministerstva prostor pěti tisíc čtverečních mil ve Walesu. 

„Zkoušíme testovat, jak dopadnou kolize letadel s bezpilotními letouny. Proběhne série pokusů zaměřena na bezpečnostní rizika a pak budeme pokračovat dál. Chceme ověřit i studie, které popisují možné dopady srážky dronu s dopravními letadly,“ komentoval testy pro deník Daily Mail Peter Downer z ministerstva obrany.  

Nad Británií dnes létá kolem dvou milionů dronů. A to je jen začátek, protože do ostrovního vzduchu se chystá Amazon a další doručovací služby. 

S americkým obchodem už britská vláda rozvážku testujeBritské úřady navíc tvrdí, že chtějí do čtyř let vytvořit prostředí, kde by bylo možné drony využívat jako pošťáky.

Vláda i firmy musí přesvědčit veřejnost, že automatizované drony nebudou hrozbou pro bezpečnost nebo soukromí. A také vyřešit i hluk, který mohou stovky dronů ve vzduchu způsobit. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.