Hlavní navigace

Brněnské Kiwi získalo podíl v izraelské firmě AeroCRS, posiluje také v Číně

Sdílet

Jan Sedlák

Brněnské Kiwi.com získalo menšinový podíl v izraelské firmě AeroCRS. Výše transakce nebyla specifikována. Kiwi pouze informovalo, že jako nový podílník s Izraelci navázalo spolupráci.

AeroCRS vyvíjí nástroje, které využívá přes 50 aerolinek na světě. Umožňují například správu letů, majetků a také rezervace letů. Aerolinky, které používají rezervační systém AeroCRS, nyní dostanou přístup do sítě Kiwi. Ze spolupráce budou přímo těžit také v Brně. Má umožnit nové letové kombinace a zvýšit traffic na webu.

Zakladatel a šéf Kiwi Oliver Dlouhý také nedávno podepsal spolupráci s čínskou firmou Tongcheng-Elong poskytující například cestovní rezervace. Patří mezi tři největší hráče v Číně. Kiwi.com se chce dlouhodobě vedle létání zaměřit také na další druhy dopravy. Dlouhý rovněž navázal spolupráci s čínským leteckým low-costem Spring Airlines a Kiwi tak získalo přístup k novým destinacím.

V Evropě vedle Kiwi roste další podobnou cestovní online společnost. Německé GoEuro už má hodnotu kolem miliardy dolarů a vedle letenek nabízí také vlaková a autobusová spojení a ubytování. Prozatím pouze po Evropě. GoEuro buduje vývoj v Praze.

TIP: Podívejte se na rozhovor s šéfem IT Kiwi.com Davidem Pavlíkem, který v minulosti působil v Microsoftu, Amazonu, Netflixu nebo ve firmě SpaceX Elona Muska.

Rozhovor si můžete pustit i jako podcast:

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?