Hlavní navigace

Brněnský ThreatMark získal dalších 66 milionů od KKCG a dosahuje nového šéfa

22. 10. 2021

Sdílet

ThreatMark Autor: ThreatMark

Brněnská kyberbezpečnostní společnost ThreatMark získala novou investici ve výši tří milionů dolarů. Vedoucím investorem je fond Springtide Ventures spadající pod KKCG Karla Komárka.

Ve startupu má přítomnost také Rockaway Capital. ThreatMark předtím získal 3,6 milionu dolarů a Rockaway se Springtide loni navyšovali podíly skrze konvertibilní úvěry.

ThreatMark rovněž jmenoval nového výkonného ředitele a prezidenta, je jím Daniel Rawlings. Ten působil jako vysoce postavený manažer v několika IT firmách, mimo jiné byl viceprezidentem v Oraclu. Pracoval také jako Chief Revenue Officer v LifeLock, což je dnes součást NortonLifeLock fúzující s Avastem.

Spoluzakladatel Michal Tresner zůstává předsedou představenstva a bude vést produkt a strategii.

ThreatMark se soustředí na odhalování podvodů či únosů účtů v rámci bankovních aplikací. Na pozadí hlídá anomálie a dokáže reagovat. O firmě jsme v roce 2017 psali více.

ThreatMark měl loni tržby 69,8 milionu korun, meziročně vyrostly z 42,3 milionu. Firma se dostala do mírného zisku.

Podíly v ThreatMarku vedle Rockaway a Springtide drží také Tresner, Tomáš Strýček, Kryštof Hilar a Invinit Group. Invinit se připojil v květnu loňského roku, kdy naopak podílově odešla IT společnost Cleverlance Group.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).