Hlavní navigace

Rockaway a KKCG navyšují podíl v brněnských ThreatMark

5. 11. 2020

Sdílet

rockaway

Tuzemské startupové fondy Rockaway a Springtide Ventures (KKCG) navýšily podíl v brněnské kyberbezpečnostní společnosti ThreatMark. Fondy poprvé do projektu vstupovaly v roce 2017, kdy získaly podíl 32,2 procenta.

Jak vyplývá z údajů v obchodním rejstříku, Rockaway a Springtide později poskytly ThreatMarku další finance ve formě konvertibilních úvěrů. Tyto půjčky lze překlopit v tradiční podíly. Oba fondy takto investovaly po deseti milionech korun.

Tento vklad se odehrál před 18 měsíci a nyní byl zkonvertován. Podle Rockaway to byl scénář, se kterým se počítalo už v roce 2019, kdy se půjčka poskytovala.

“Vyjadřuje to naší spokojenost s investicí do společnosti, které se daří velmi dobře. Máme plnou důvěru v management tým Michala Tresnera a v jeho produkt, jehož potřeba se v době covidu, kdy mnohem víc lidí komunikuje s bankami a podobnými zabezpečenými službami elektronicky, ještě zvýšila,” potvrdila Lupě investiční partnerka Rockaway Andrea Lauren.

ThreatMark se soustředí na odhalování podvodů či únosů účtů v rámci bankovních aplikací. Na pozadí hlídá anomálie a dokáže reagovat. O firmě jsme v roce 2017 psali více.

ThreatMark podle účetní závěrky v roce 2019 vykázal tržby 42,3 milionu korun, meziročně se zvýšily z 18,8 milionu. Ztráta činila 12 milionů, o něco více než rok předtím. Výnosy příštích období činily 7,9 milionu korun.

Podíly v ThreatMarku vedle Rockaway a Springtide drží také Michal Tresner, Tomáš Strýček, Kryštof Hilar a Invinit Group. Invinit se připojil v květnu loňského roku, kdy naopak podílově odešla IT společnost Cleverlance Group.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).