Hlavní navigace

Brněnský Whalebone je jediným českým členem GSMA, největší telco organizace

19. 11. 2021

Sdílet

Whalebone Autor: Whalebone

Brněnská kyberbezpečnostní společnost Whalebone se stala členem GSMA, největší světové organizace sdružující více než 750 telekomunikačních operátorů. Z českých firem v GSMA působí T-Mobile, O2 a Vodafone. Whalebone je jediný tuzemský Industry Member. Roční poplatek vyjde na stovky tisíc korun a je nutné splnit několik podmínek.

Whalebone je bezpečnostní technologie, kterou nasazují operátoři a poskytovatelé internetu. Dokáže chránit koncová zařízení bez toho, aniž by se musela instalovat lokální aplikace (i tu ale firma nově má). Whalebone už takto chrání několik milionů uživatelů.

Startup před pár měsíci získal investici 65 milionů korun, mimo jiné od bývalých manažerů maďarského telekomu. Mezi zákazníky má rakouský A1 Telekom nebo japonské NTT. Členství v GSMA má pomoci k dalšímu byznysu.

“Budeme součástí důležitých diskuzí a rozhodnutí, zařazujeme se do několika pracovních skupin z oblasti sítí a bezpečnosti. Řada členů jsou naši zákazníci či naši budoucí a potenciální zákazníci. Je to pro nás důležitý krok v rámci rozpoznávání Whalebone jako firmy, se kterou je třeba počítat, kdykoliv se mluví o kyberbezpečnosti v telekomunikacích,” uvádí pro Lupu výkonný ředitel Whalebone Richard Malovič.

“Mezi marketingové příležitosti patří PR podpora GSMA (tiskové zprávy), přístup k hodnotnému obsahu (knihovna materiálů a komunita více než 15 tisíc expertů), k akcím a schůzkám, kde se nastavují industry standardy. Členství je zásadní pro networking, kde mezi sebou členové mají sdílené kontakty. Skrze portál GSMA také můžeme publikovat vlastní obsah jako jsou white papery a případové studie. Můžeme rovněž organizovat webináře a další.”

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.