Hlavní navigace

Brněnský Y Soft vyčleňuje interní software Clerbo do samostatné firmy

10. 6. 2020

Sdílet

Clerbo Autor: Clerbo

Brněnská technologická společnost Y Soft ze svých struktur vyčlenila novou samostatnou společnost operující pod názvem Clerbo. Jde o HR software, který vznikl pro interní potřeby firmy, a to v rámci YSoft Labs, tedy interního inovačního a experimentálního centra (vznikl zde třeba robot testující software). Slouží k onboardingu nových zaměstnanců, řešení administrativy kolem a podobně.

„Úspěšně jsme jej [Clerbo] implementovali u řady velkých finančních institucí a významných zaměstnavatelů, jako například IKEA, Lagardère Travel Retail nebo GlaxoSmithKline, a to nejen v České republice, ale také na Slovensku nebo v Maďarsku. Jsme přesvědčeni, že s příchodem nových investic a partnerů půjde Clerbo dál po své cestě úspěšného SaaS produktu,” popisuje zakladatel a šéf Y Softu Václav Muchna.

Y Soft nadále bude v Clerbu přítomen, firma se zároveň otevřela investorům. „Y Soft si plánuje ponechat ve společnosti menšinový podíl, s cílem ochránit dosavadní investice a pomoci Clerbu využít své stávající globální distribuční kanály,“ uvádí společnosti. Clerbo vede Karel Fuksa.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).