Hlavní navigace

Brněnský Y Soft zakládá pobočku v Číně, na obří trh mu pomůže tamní partner

1. 8. 2017

Sdílet

Pražský Avast se před pár dny vydal do Japonska, brněnská společnost Y Soft zase založila oficiální pobočku v Číně. Y Soft China Ltd. má centrálu v Šanghaji a rostoucí česká tiskárenská značka odsud chce rozvíjet byznys na jednom z největších trhů světa.

Čínské pobočce Y Soft začal šéfovat Milan Fujita, který má na starost také celý region Asie a Tichomoří (Asia-Pacific). Fujita dříve působil v Japonsku a vedl například společnosti Pervasive Software a Amadeus Corporation.

Y Soft společně s tím navázal spolupráci s firmou Aurora Office Automation, která má v Číně jméno, dosah na trhu či distribuční infrastrukturu.

„Díky tomu zákazníci v tomto regionu budou moci využívat platformu YSoft SafeQ jako řešení zabudované do multifunkčních zařízení od velkých světových výrobců, například Konica Minolta. Aurora může v pozici certifikovaného partnera poskytovat obchodní a technické služby k řešením pro řízení tisku a skenování dokumentů, které na platformě YSoft SafeQ běží,“ popisuje firma.

Y Soft má aktuálně roční tržby 700 až 800 milionů korun a do deseti let se chce dostat na desetinásobek. Pomocí mají také 3D tiskárny a služby kolem. Více v našem rozhovoru se zakladatelem a výkonným ředitelem Václavem Muchnou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).