Hlavní navigace

Brno spustilo portál s daty o městě. Nabízí i data operátorů o pohybu obyvatel

21. 3. 2018

Sdílet

Data.Brno.cz

Město Brno spustilo nový portál s daty o městě. Na webu data.brno.cz uživatelé najdou články, infografiky, aplikace, ale i zdrojová data, která mohou využít například vývojáři nebo datoví novináři.

Na serveru jsou údaje samotného města a městských organizací, ale také různých dalších poskytovatelů. Portál myslí jak na laiky, kterým data zobrazuje v různých vizualizacích a infografikách, tak na odbornější uživatele, kterým nabízí zdrojová data ve strojově čitelné podobě.

Web je zároveň rozcestníkem na další datové zdroje. Najdete tu například odkazy na 3D model budov Brna z roku 2017, mapu dopravních nehod ve městě nebo třeba čichovou mapu Brna

„Samotným spuštěním očekáváme vyvolání zájmu, který přinese další zveřejnění dat i od třetích subjektů, nových aplikací a dalšího rozvoje. V horizontu tří měsíců bychom rádi uspořádali městský hackathon, kde bychom specifikovali záměry aplikací nad daty, abychom vývoj akcelerovali,“ komentuje spuštění portálu náměstek primátora Jaroslav Kacer.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).