Hlavní navigace

Brusel souhlasí s prodloužením kmitočtových přídělů na zemské digitální TV sítě

Sdílet

Filip Rožánek 31. 3. 2021

Déle než rok zkoumala Evropská komise, zda je bezplatné prodloužení kmitočtových přídělů pro České Radiokomunikace, Czech Digital Group a Digital Broadcasting v souladu s evropskými pravidly hospodářské soutěže. Nakonec rozhodla, že nejde o nedovolenou státní podporu. 

Rozhodnutí v případu SA.55805 se už objevilo ve věstníku Evropské komise, jeho plné znění ale ještě není k dispozici. Jak je u podobných případů zvykem, čeká se na očištění dokumentu o citlivá data. Poté bude k dispozici také oficiální překlad.

Na základě čtyři roky staré novely zákona o elektronických komunikacích mají provozovatelé zemských digitálních televizních sítí jistotu, že jejich kmitočtové příděly budou platit až do konce roku 2030. Ze strany státu šlo o kompenzaci předčasného vypínání DVB-T v důsledku opouštění pásma 700 MHz. 

Český telekomunikační úřad rozhodl o změnách přídělu rádiových kmitočtů pro Českou televizi, České radiokomunikace, Czech Digital Group a Digital Broadcasting už na podzim 2019. Od listopadu 2019 probíhalo šetření Evropské komise. V lednu 2020 poslala do Bruselu stížnost Česká asociace satelitních operátorů. Z aktuálního rozhodnutí vyplývá, že byla neúspěšná.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.