Hlavní navigace

Brusel souhlasí s prodloužením kmitočtových přídělů na zemské digitální TV sítě

31. 3. 2021

Sdílet

Déle než rok zkoumala Evropská komise, zda je bezplatné prodloužení kmitočtových přídělů pro České Radiokomunikace, Czech Digital Group a Digital Broadcasting v souladu s evropskými pravidly hospodářské soutěže. Nakonec rozhodla, že nejde o nedovolenou státní podporu. 

Rozhodnutí v případu SA.55805 se už objevilo ve věstníku Evropské komise, jeho plné znění ale ještě není k dispozici. Jak je u podobných případů zvykem, čeká se na očištění dokumentu o citlivá data. Poté bude k dispozici také oficiální překlad.

Na základě čtyři roky staré novely zákona o elektronických komunikacích mají provozovatelé zemských digitálních televizních sítí jistotu, že jejich kmitočtové příděly budou platit až do konce roku 2030. Ze strany státu šlo o kompenzaci předčasného vypínání DVB-T v důsledku opouštění pásma 700 MHz. 

Český telekomunikační úřad rozhodl o změnách přídělu rádiových kmitočtů pro Českou televizi, České radiokomunikace, Czech Digital Group a Digital Broadcasting už na podzim 2019. Od listopadu 2019 probíhalo šetření Evropské komise. V lednu 2020 poslala do Bruselu stížnost Česká asociace satelitních operátorů. Z aktuálního rozhodnutí vyplývá, že byla neúspěšná.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).