Hlavní navigace

Brýle pro virtuální realitu HTC Vive Pro míří na český trh. Cena nebude zrovna nízká

19. 3. 2018

Sdílet

HTC Vive Pro

Nový headset pro virtuální realitu od společnosti HTC zamíří 5. dubna na trh. Cena vylepšeného modelu HTC Vive Pro nebude zrovna nízká – samostatné brýle u nás vyjdou na 22 299 korun a mimo oficiálního obchodu budou k dispozici na Alze. V balení zároveň bude pouze headset, a nikoliv příslušenství v podobě pohybových ovladačů a snímačů pohybu uživatele.

Je tedy zřejmé, že HTC nový Vive Pro vnímá prozatím jako upgrade pro ty, kdo původní systém Vive používají a periferie tak už vlastní. Pořízení ovladačů a snímačů samostatně vyjde na dalších asi 15 tisíc korun. HTC také s příchodem Vive Pro zlevnilo původní zařízení na 15 199 korun.

Vive Pro nabízí zejména lepší rozlišení. Každý ze dvou displejů má nyní 1440 × 1600 pixelů. Integrována jsou také sluchátka a konstrukce je vylepšena tak, že brýle lépe sedí na hlavě a propouštějí méně světla.

Nový headset bude pravděpodobně zajímavý zejména pro profesionální využití. Na něj míří také nové brýle VRHero 5K od české firmy VRgineers. Ty mají displeje s rozlišením 2560 × 1440 pixelů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).