Hlavní navigace

Bývalý šéf O2 Tomáš Budník zakládá investiční skupinu, zaměří se na IT a kybernetickou bezpečnost

2. 7. 2020

Sdílet

Tomáš Budník - O2 Autor: O2

Bývalý šéf O2 Tomáš Budník spouští novou investiční skupinu, která se zaměří výhradně na technologické projekty, primární cíle jsou firmy podnikající v oboru kybernetické bezpečnosti a IT firmy, investovat ale hodlá i do podniků se zaměřením na průmysl 4.0. Lupu o tom informoval její zakladatel.

Investiční skupina nese název Thein a bude investovat do projektů a firem zabývajících se zejména digitální transformací (dle slov zakladatele s hlavním důrazem právě na IT infrastrukturu a kybernetickou bezpečnost).

Oproti běžnějšímu modelu, kdy podobné fondy investují do projektů v ranější fázi, se Thein hodlá zaměřit na již zavedené společnosti, ideálně takové, které mají ve svém oboru výhodu v podobě obtížně kopírovatelného přístupu či nadprůměrné výsledky. Skupina by také chtěla pomoci vytvářet synergie mezi jednotlivými firmami, které se jinak mohou zcela míjet.

“V Theinu bychom chtěli rozvíjet společnosti, které jsou řadu let na trhu, ale dostaly se například do bodu, ze kterého už se samy nedokážou dál rozvíjet nebo v nich dochází ke generační obměně managementu. Náš vstup není rozhodně jen v rovině finanční investice. Chtěli bychom propojit jejich úsilí s dalšími výjimečnými firmami a budovat silnou přítomnost na českém a slovenském trhu” vysvětluje Budník. „Chceme také dosáhnout toho, že české know-how zůstane v českých rukách,“ dodává.

Budník nebude skupinu řídit sám, pozice ředitelky se ujala Jana Moravová, bývalá ředitelka společnosti Mountfield. Skupina formálně vznikla v dubnu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).