Hlavní navigace

Celosvětový trh chytrých telefonů se v únoru propadl o 14 %

26. 3. 2020

Sdílet

Mobilní telefony - smartphony Autor: Depositphotos

Celosvětové prodeje chytrých telefonů se v únoru propadly o 14 %, v březnu by mohl propad dále zrychlovat, vyplývá ze závěrů středečního webináře společnosti  Counterpoint Research.

Na únorovém propadu se podepsal zatím ještě především propad na čínském trhu, kde se kvůli zavřeným továrnám během šířící se virové nákazy propadl domácí trh s chytrými telefony meziročně o 38 % a řada značek včetně amerického Applu byla donucena dočasně úplně uzavřít své prodejny v zemi. 

Zatímco prodejny v Číně se ale postupně během března znovu otevírají a do provozu se vrátily i některé továrny (stejné signály přicházejí i z Jižní Koreje), zbytek světa najíždí do režimu Číny z minulého měsíce. 

Výrobci chytrých telefonů také čím dál častěji mají narážet na přerušené části dodavatelského řetězce, který souvisí s často dopředu neavizovaným uzavíráním hranic. Během úterý 24. 3. tak byl například výrobce Foxconn donucen zastavit své výrobní operace v Indii kvůli souladu s nově vyhlášenými opatřeními indické vlády, stejně v Indii dopadl také Wistron.

Propad prodejů chytrých mobilních telefonů podle Counterpoint bude v nejbližší době dále zrychlovat. „To nejhorší teprve přijde,“ prohlásil Jean Park, seniorní analytik Counterpointu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).