Hlavní navigace

Cendrova CDN77 spouští globální službu pro živé online streamování

Sdílet

Jan Sedlák 13. 2. 2018
CDN77

Česká společnost CDN77 Zdeňka Cendry pokračuje ve svých plánech stát se aktivním hráčem v živém vysílání přes internet a spouští službu Live Streaming. Technologie kolem firma vyvíjí už nějakou dobu. Pracuje například pro DVTV a Sport 5 a připravuje novou podobu iVysílání České televize.

„Nabízené služby se liší podle toho, do jaké míry si klienti chtějí stream zpracovávat už na své straně. V případě vlastního HLS, HDS a/nebo MPEG-DASH streamu CDN cachuje segmenty videa vytvořené na origin serveru uživatele, které dále distribuuje ke koncovým uživatelům. CDN77 ale zvládne i konverzi do výše zmíněných formátů nebo kódování do RTMP/RTSP, pokud klient potřebuje kompletní řešení s nekomprimovaným videem na výstupu,“ uvádí společnost.

CDN77 využívá infrastrukturu, kterou má v 18 lokalitách v Evropě a Severní Americe. V našem regionu jsou POPy v Praze, Bratislavě a Vídni. Síť má podle údajů firmy kapacitu přes 7 Tb/s.

Ceny jsou nastaveny podle jednorázových využití (začíná se na 149 dolarech pro pět hodin streamování a peaku 1 Gb/s) nebo měsíčních plánů (start na 790 dolarech měsíčně při maximálním peaku 1 Gb/s). K dispozici je trial a další informace jsou na blogu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.