Hlavní navigace

Češi vydávají další ambiciózní hru, Mothergunship je střílečka ze staré školy

Sdílet

Jan Sedlák 25. 7. 2018
Mothergunship

Česká herní studia pokračují v letošním chrlení slibných projektů na globální trhy. Aktuálně na platformy PC, Xbox One a PlayStation 4 zamířila střílečka Mothergunship od pražské společnosti Grip Digital, která na ní spolupracovala s Terrible Posture Games.

Mothergunship reprezentuje žánr her, který mnohým v novodobé nabídce často chybí – velmi rychlou lineární akci z vlastního pohledu plnou monster a masivních zbraní. Zde české dílo přidává mechanismus, kdy je možné si skládat vlastní zbraně a vytvořit velmi masivní výtvory.

Rozpočet hry překročil milion dolarů a nejde tedy o tu největší AAA produkci (tomu odpovídá i cena 24,99 eur). Hra každopádně vychází v letním období, kdy příliš další titulů nevychází, a navíc cílí na jasně vyhraněné publikum. Mothergunship v recenzích sbírá nadprůměrné známky. Na Metacritic se drží na 80 procentech a na Steamu má 81 procent.

Grip Digital je studio, které se historicky zaměřovalo zejména na portování her na různé platformy. Nyní ho pro tyto účely doporučují přímo Sony a Microsoft. Grip postupně navázal také vývojem vlastních her a navázal například spolupráci s Team17 nebo Humble Bundle.

„Na dosavadní práci bychom chtěli navázat tím, že se dostaneme k pracím na velkých AAA titulech,“ uvedl pro Lupu šéf Gripu Jan CabukVíce o společnosti v našem článku.

3D střílečku letos vydalo také brněnské studio Madfinger Games. Shadowgun Legends je titul dostupný pro mobily a ve vysoké produkční kvalitě nabízí typ hry, jakým je třeba Destiny. Madfinger svůj online svět neustále rozšiřují pomocí updatů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.