Hlavní navigace

Česká televize kvůli koronaviru zavede pořady Linka 1212 a Nemocnice v první linii

10. 4. 2020

Sdílet

Zdravotník, lékař, medicína, pandemie, koronavirus, rouška Autor: Pexels.com

Česká televize připravila další nové pořady reagující na koronavirovou pandemii. Magazín Linka 1212 nabídne divákům podporu a rady odborníků. Dokumentární cyklus Nemocnice v první linii představí současnou každodenní realitu českého zdravotnictví. Oba projekty se v programu poprvé objeví ve středu 15. dubna na ČT1, Linka 1212 od 21.15 hodin a Nemocnice v první linii hned po ní ve 21.55.

Pořad Linka 1212 přinese pomoc a rady divákům, kteří mají v období pandemie obavy o své tělesné, ale třeba i duševní zdraví. Moderátoři Monika Valentová a Vladimír Kořen budou v pořadu spolu s lékaři, psychology a dalšími odborníky zodpovídat dotazy diváků i dotazy, se kterými se občané obracejí na linku 1212 a linku první psychické pomoci. 

„S diváckými dotazy pracujeme nejenom ve studiu, ale chceme všechny také povzbudit k tomu, aby svoje zkušenosti sdíleli, protože i to pomáhá. Věříme, že správně podávané informace mohou naše zdraví podpořit,“ říká vedoucí projektu a kreativní producentka Alena Müllerová.

Vladimír Kořen doplňuje: „Cílem pořadu je dát informace a povzbudit. Strach je základní mechanismus přežití, odrazuje nás od nebezpečných situací. Nicméně někdy mívá velké oči a leknutí dokáže jednoho vystrašit tak, že se přestane hýbat. Víme, že receptem na odbourání strachu je poznání, jistota, že člověk není sám. Chceme dát odpovědi na otázky, které si v nové situaci lidé často kladou a dodat jim odvahu.“ 

Druhou novinkou je cyklus Nemocnice v první linii. Bezprostředně zachycuje aktuální situaci českého zdravotnictví a soustředí se na příběhy protagonistů různých odborností. Nahlíží do jejich každodenní reality, prožívá s nimi jejich vysoké pracovní nasazení, únavu, obavy, stres ale také osobní život. „Diváci se skrze obrazovky dostanou do pomyslné první linie. Uvidí a pocítí, co se skutečně děje za zdmi nemocnic a nahlédnou přímo pod ruce těm, kteří jsou vystaveni nejvyššímu riziku. Každodenní vypjaté situace na pracovišti ovlivňují i rodinné zázemí a soukromé životy zdravotníků,“ uvádí kreativní producentka Rebeka Bartůňková. 

Štáb České televize úvodní díl seriálu připravuje ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a v pražské Všeobecné fakultní nemocnici, je ale možné, že natáčení se podle situace přesune i do dalších nemocnic.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).