Hlavní navigace

Česká televize má kvůli filmu platit milion odškodného

12. 4. 2019

Sdílet

Film Krutá nevěra Autor: Česká televize

Brněnský výrobce armádních svítilen Armypol vyhrál soud s Českou televizí kvůli filmu Krutá nevěra. Snímek režiséra Filipa Renče v dílčí dějové lince naráží na korupci při armádních zakázkách. Aby ho režisér zatraktivnil, změnil název a obor podnikání filmové firmy. Jenže si nezkontroloval, že stejnojmenná společnost opravdu existuje. Snímek navíc doprovází douška, že byl natočen na základě skutečných událostí.

„Je to blbá shoda okolností. Ten název jsem vymyslel, aby to evokovalo armádu a třeba Omnipol. Šlo mi o zvuk toho jména, je náhoda, že z toho má televize problémy,“ řekl režisér serveru Aktuálně.cz, který na soudní spor upozornil. 

Vrchní soud v Praze tento týden potvrdil, že Česká televize musí společnosti zaplatit milion korun odškodného a k tomu zhruba 200 tisíc korun soudních nákladů. Brněnskému Armypolu film zkomplikoval obchodní vztahy. 

Televize přestala snímek vysílat a nakonec ho upravila. „Tu firmu jsme přejmenovali a film předabovali, aby se dal vysílat,“ řekl Renč Aktuálně.cz. Podle mluvčí České televize bylo předěláno i několik scén, kde bylo velkým písmem vidět jméno firmy spolu s filmovým logem. „Snímek jsme upravili pro potřeby vysílání, v nejbližších vysílacích plánech ale není,“ uvedla.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).