Hlavní navigace

ČT vybrala více na poplatcích, generální ředitel dostal odměnu 2,42 milionu korun

21. 6. 2018

Sdílet

Česká televize Autor: Česká televize

Česká televize uvedla za loňský rok na nákladové i výnosové straně shodnou částku 6,458 miliard korun. Příjem z televizních poplatků činil 5,66 miliardy, což bylo o patnáct milionů více než v předpokládaném rozpočtu. Navíc oproti němu ušetřila veřejnoprávní televize v oblasti mzdových, výrobních a provozních nákladů, které snížila o 86 milionů korun a které tak zůstaly i pod úrovní roku 2016.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Právě televizní hospodaření je jedním z klíčových kritérií, na jejichž základě schválila Rada České televize odměnu pro generálního ředitele Petra Dvořáka činící 2,42 milionu korun. 

Daňová novela ohrožuje digitalizaci

Česká televize také upozornila, že v dobré víře zahájila investice do digitalizace a podepsala smlouvy na provozování nových sítí. Aktuální vládní novela, která opatření v oblasti DPH revokuje, by však mohla druhou vlnu digitalizace výrazně ovlivnit, protože Česká televize by v případě jejího schválení novely přišla ročně o 350 až 400 miliónů korun. 

Byla by tak donucena celý proces digitalizace urychlit a téměř ze dne na den ukončit souběžné vysílání v obou platformách. Pro další úspory by byla Česká televize také nucena revidovat šíři služeb, které v tuto chvíli poskytuje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).