Hlavní navigace

České dráhy naostro spustily nový web, změnil se i nákup jízdenek

Sdílet

David Slížek 1. 3. 2017

Nová podoba webu Českých drah k dnešnímu dni odstartovala v ostrém provozu. Změny se týkají jak designu, tak fungování stránek.

„Zatímco dříve zákazníci museli zjišťovat informace o své cestě (spojení, řazení vlaku, informace o výlukách, nákup jízdenek) na několika místech na webu Českých drah, nyní se všechny informace zobrazují hned po vyhledání konkrétního spojení,“ popisují dráhy v tiskové zprávě.

Související informace se zobrazují po kliknutí na tlačítko „Detaily“ u nalezeného spojení. Kromě nákupu jízdenky web umožňuje také odeslat spojení mailem, sdílet je na Facebooku, vytisknout nebo exportovat do kalendáře (prostřednictvím souboru .ics).

E-shop nabízí také možnost zrychleného nákupu jízdenky. Zákazník ale musí být zaregistrován a přihlášen a musí mít aktivovanou další novinku – službu ČD Kredit. Jejím prostřednictvím si cestující nabijí na svůj účet určitou částku, a z té pak platí za nákup jízdenek. Na účet ČD Kreditu se časem mají vracet i peníze za stornované jízdenky – tato funkce ale bude podle drah k dispozici až za několik měsíců.

Nová verze webu se už zákazníkům zobrazuje jako výchozí. Dva měsíce má ale ještě fungovat i možnost přepnout na starý web (ve chvíli vydání této zprávy ale odkaz na starou verzi, který je v patičce nového webu, vracel jen chybovou hlášku, že web není dostupný).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.