Hlavní navigace

České HBO GO odkládá dabing filmů a seriálů, tři seriály nebudou mít nové díly

6. 4. 2020

Sdílet

HBO GO Autor: HBO

HBO rozeslalo uživatelům další informace ohledně dopadu koronavirové pandemie na nabídku filmů a seriálů ve službě HBO GO. Už dříve naznačilo, že dočasně přestane vyrábět český dabing. Nyní vysvětlilo, proč ho ani po dvou týdnech nemůže objednávat.

„Může se stát, že nové filmy a seriály nebudou nadabované do češtiny, kvůli karanténním opatřením se totiž dabéři nemohou setkávat ve studiu a nový obsah dabovat,“ vysvětluje HBO. Ve stejné situaci jako čeští zákazníci jsou také předplatitelé v Polsku a v Maďarsku. Místo dabingu budou titulky.

Vzhledem k tomu, že koronavirus zastavil i natáčení v USA, ovlivní to také dostupnost nových dílů různých seriálů.

„Může se stát, že se zpozdí premiéra seriálu nebo jeho nové řady, případně že seriál uprostřed řady skončí. Natáčení některých seriálů probíhalo ještě těsně před vypuknutím pandemie a současné přerušení produkce může zpozdit uvedení premiéry nebo nových dílů,“ podotýká HBO.

V současné době se tyto potíže týkají seriálu Batwoman (díly 19–22 odloženy), Odkaz (2. řada ukončena dřív) a Stargirl 1 (odloženy díly 7–13). Průběžné informace o dopadu koronavirové pandemie na nabídku HBO GO v České republice jsou na této stránce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).