Hlavní navigace

České IT firmy Cloud4com a DataSpring zaniknou, fúzuje je AutoCont

1. 11. 2021

Sdílet

Karel Komárek, KKCG

AutoCont do svých struktur začleňuje české cloudové IT společnosti Cloud4com a DataSpring. Fúze proběhla na základě dřívějších akvizic těchto firem, které doposud pod novým majitelem fungovaly samostatně. Cloud4com a DataSpring mají zaniknout.

AutoCont spadá do IT skupiny Aricoma, kterou ovládá investiční společnost KKCG Karla Komárka. Roční tržby dosahují na téměř devět miliard korun a zisk EBITDA přesahuje 960 milionů. Aricoma skrze akvizice expanduje i na západní trhy.

Cloud4com je od roku 2010 fungující cloudový poskytovatel. Největšími zákazníky jsou Dr. Max, Fortuna, E-commerce Holding, Adastra nebo český T-Mobile. Loňské tržby činily 105 milionů se ziskem po zdanění 2,9 milionu.

“Společnou vizí firem Autocont a Cloud4com je stát se v následujících pěti letech nejvýznamnějším dodavatelem cloudových řešení pro zákazníky ze segmentu středních a větších firem v České republice a na Slovensku,” uvádí Cloud4com v účetní závěrce.

DataSpring provozuje datové centrum v Lužicích u Hodonína, které bylo poničené nedávným tornádem. Loňské tržby přesáhly 167 milionů korun, ztráta byla přes 13 milionů.

Změny kolem fúze se dle AutoContu nemají pro zákazníky projevit. ”Tato změna nemá žádný vliv na naše poskytování služeb a vše poběží, jako dosud, ale již jako součást AutoContu v podobě divize DataSpring Cloud Services,” informuje DataSpring.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.