Hlavní navigace

České KKCG koupilo maďarský Varinex, je největším partnerem Autodesku v regionu

21. 1. 2020

Sdílet

Karel Komárek, KKCG

Investiční skupina KKCG Karla Komárka počátkem roku uskutečnila další akvizic v IT. Skrze rovněž koupenou českou firmu CAD studio, které spadá pod vytvořený sedmimiliardový holding Aricoma, získala maďarský podnik Varinex. Jde o největšího partnera Autodesku na tamním trhu, jenž dodává CAD, GIS a BIM řešení.

CAD studio se označuje za největšího partnera Autodesku v regionu. Má 120 zaměstnanců a devět poboček v Česku, na Slovensku a Maďarsku. Celkový roční obrat činí 480 milionů korun.

„Díky silnému vlastnímu růstu (+53 % za posledních 8 měsíců finančního roku) a díky příslušnosti k silné IT skupině Aricoma Group může CAD Studio expandovat na další trhy,“ popisuje CAD studio.

Aricoma chce primárně skrze akvizice růst na západních trzích, nevylučuje ovšem takzvané taktické nákupy i na východě. „Koupě Varinexu byla uskutečněna z toho důvodu, že se CAD trh konsoliduje a my musíme jít s ním a v regionu to spojit,“ vysvětlil pro Lupu šéf Aricomy Milan Sameš.

Aricoma už letos koupila Internet Projekt. Vedle toho do skupiny spadají Cloud4com, AutoCont, Cleverlance ES, DataSpring, AEC a právě CAD studio.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).