Hlavní navigace

České online pojištění Mutumutu získává 30 milionů od Société Generále

13. 2. 2020

Sdílet

Mutumutu

Český insurtech startup Mutumutu, který online nabízí životní pojištění, získal investici ve výši 30 milionů korun s tím, že by se do konce letošního roku mohla částka zdvojnásobit. Peníze vkládají Société Generále Assurance a Creative Dock Insurance Holding.

Mutumutu je původně interní projekt pražských vývojářů Creative Dock, partnerem je Komerční pojišťovna. Société Generále nyní díky investici v projektu získává strategický menšinový podíl. Dosavadním stoprocentním vlastníkem byl CD Insurance Holding.

Mutumutu letos v únoru zároveň z funkce jednatele odvolalo Martina Pejšu, šéfa Creative Dock Group. Jeho roli převzal Jindřich Lenz. Ten působí i jako spoluzakladatel a výkonný ředitel Mutumutu a jednatel CD Insurance Holding.

Základní kapitál CD Insurance Holding se zvýšil na 2,628 milionu korun. Navýšení v hodnotě 628,571 tisíc korun bylo provedeno úpisem nových kmenových akcií ve stejném množství. Získává je firma Sogecap, tedy již zmiňovaná Société Generále. Thibault Jacques Alain Durand se zároveň stal členem správní rady.

Mutumutu funguje čistě jako online služba a mimo jiné využívá údaje ze sportovních aplikací v chytrých zařízeních. „Za pravidelný sport, nekouření a preventivní lékařské prohlídky mohou lidé získat výrazný 30% cashback ze zaplaceného pojistného,“ uvádí například.

Aktuálním cílem je během dvanácti měsíců na tuzemském trhu ztrojnásobit počet uživatelů. Dále je v plánu zahraniční expanze. Firma prozatím nezveřejnila finanční ukazatele.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).