Hlavní navigace

České Radiokomunikace otevřou datacentrum v Pardubicích, chtějí do každého kraje

13. 11. 2017

Sdílet

České Radiokomunikace (ČRa) v lednu 2018 odstartují komerční provoz datového centra v Pardubicích. Lépe řečeno jde o privátní datový sál pro Pojišťovnu České spořitelny. Radiokomunikace už před delší dobou oznámily, že s takovýmito projekty chtějí vydat do regionů, kde se uvolnily kapacity po přechodu na digitální vysílání.

Cílem je vybudovat regionální datacentra v každém kraji. Primárním účelem těchto objektů je vytvořit záložní lokality pro serverovny zákazníků. ČRa kromě chystaných Pardubic provozují centra také v Brně a ve Zlíně. Chystají se i projekty v Hradci Králové, Ostravě a Českých Budějovicích.

Radiokomunikace každoročně do datových center investují řádově desítky milionů korun, neurčitá část jde právě do regionů. Průběžně se rozšiřuje také hlavní datacentrum Tower v Praze na Žižkově.

Současně s regionálním rozšiřováním ČRa přicházejí se službou CRA Business Cloud Private. Jde o dedikovaný cloud běžící na oddělené infrastruktuře, který se tedy podobá běžné privátní infrastruktuře, ovšem účtuje se za něj jako u tradičního cloudu. Radiokomunikace obecně více tíhnou k modelu hybridního cloudu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).