Hlavní navigace

České Radiokomunikace rozšířily datacentrum na Žižkově, Prahu pokryly IoT sítí

25. 6. 2020

Sdílet

České Radiokomunikace Autor: Jan Sedlák

České Radiokomunikace opět navýšily kapacitu svého datového centra Tower v Praze vedle televizní věže na Žižkově. Od července bude otevřen datový sál se 156 serverovými racky, na jehož přípravě se dělalo čtyři měsíce. Před výstavbou bylo Tower plné z 95 procent.

ČRA na Žižkově nabízí redundanci minimálně N+2 a vedle prostorů veřejných sálů nabízí rovněž privátní prostory (využívají třeba Livesport a CZ.NIC).

ČRA letos v lednu otevřely nové datacentrum v sídle v Praze na Strahově. K Žižkovu se jedná o záložní lokalitu. Firma má vedle toho menší datacentra v Brně, Pardubicích, Zlíně a Ostravě. Využívá volné prostory po přechodu z analogového na digitální vysílání. Roční investice Radiokomunikací do rozšiřování datových komplexů tvoří řádově desítky milionů korun.

ČRA vedle toho pokrylo Prahu sítí pro internet věcí LoRa, instalováno bylo přes 110 vysílačů. Ty umožňují i pokrytí v budovách (deep indoor), díky čemuž lze umisťovat čidla třeba na měřáky vody do sklepů a podobně (na měření vody ČRA dělají s firmou IoT.Water). V LoRaWAN síti ČRA je nyní zapojení 18 tisíc aktivních zařízení

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).