Hlavní navigace

České radiokomunikace spouští Ultra HD vysílání v Multiplexu 23

3. 6. 2020

Sdílet

NASA TV Autor: NASA

Majitelé 4K televizorů mohou ode dneška v DVB-T2 multiplexu 23 naladit Ultra HD vysílání americké NASA TV v rozlišení 3840×2160 pixelů. Na tiskové konferenci to dnes oznámily České radiokomunikace, které síť provozují.

Tematická stanice zaměřená na kosmonautiku se dosud objevovala spíše v nabídce satelitních, kabelových a internetových operátorů. 

„Je to pilotní vysílání. Chtěli jsme podpořit, že je platforma zemského digitálního televizního vysílání konkurenceschopná,“ vysvětlil generální ředitel Českých radiokomunikací Vít Vážan. Pilotní vysílání může být kdykoliv ukončeno, zabírá totiž dost kapacity multiplexu a firma už jedná s dalšími zájemci o televizní vysílání v této síti.

Datový tok NASA TV je 12 Mbps. Podle Českých radiokomunikací je to veškerá kapacita, která byla v dané síti momentálně k dispozici.

DVB-T2 Multiplex 23 vysílá jen na části území České republiky, pokrývá asi třetinu obyvatel. Orientačně jde o pokrytí Prahy, Středočeského kraje a Jihočeského kraje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).