Hlavní navigace

České VR brýle XTAL dostanou nová vylepšení. Zvládnou AR a sledování pohybu

13. 8. 2018

Sdílet

XTAL od VRgineers

Česká společnost VRgineers letos v červnu představila novou generací VR headsetu nazvanou XTAL, která se začne expedovat v září za cenu 5800 dolarů. Alza brýle nabízí za předpokládanou cenu 169 990 korun. VRgineers míří na profesionální využití a mezi zákazníky mají třeba Audi, BMW a Volkswagen.

XTAL jako jedny z hlavních novinek přinesl integrované pohybové ovládání Leap Motion, hlasové ovládání nebo automatické zarovnávání čoček. VRgineers nyní oznamují tři další vylepšení pro XTAL, která budou dostupná koncem roku.

První vylepšení je hardwarové. XTAL bude možné vybavit modulem pro rozšířenou realitu (AR). Konkrétně jde o kamery (XR modul) nazvané RealEye. Umístěné jsou na brýlích a zvládnou přenášet externí obraz s rozsahem 170 stupňů. Okolí tak bude možné zobrazit i s nasazenými VR brýlemi, což má například zlepšit pohyb nebo ovládání.

Další dvě novinky už jsou softwarové. XTAL má potřebné senzory, díky čemuž update nabídne takzvaný inside-out tracking. Díky tomu již nebude nutné mít instalovány externí hardwarové trackovací senzory pro snímání pohybu. Ty lze také použít a zkombinovat je s inside-out trackingem pro lepší výsledky.

VRgineers dále otevírají systém pro sledování očí vývojářům. Ti budou moci pracovat s RAW obrázky a sítnicí. Toho bude možné využít ve zdravotnictví, bezpečnosti, výzkumu a podobně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).