Hlavní navigace

Česko.Digital a Nadace OSF spouštějí inkubátor veřejně prospěšných projektů

11. 1. 2021

Sdílet

Česko.digital - web

Komunita více než 3 600 expertů Česko.Digital spolu s Nadací OSF spouští inkubátor veřejně prospěšných neziskových projektů. Iniciativa chce reagovat na současnou situaci, kdy vzniká řada nápadů na řešení společenských problémů, kterým chybí jasné zadání, připravenost na realizaci nebo odborné vedení.

Délka inkubace bude maximálně 2 měsíce a bude záviset na náročnosti a urgentnosti projektu. „Programem budou provádět dobrovolníci – seniorní experti. Vybrané projekty, které provedeme inkubačním programem, budeme v rámci komunity Česko.Digital rovnou realizovat, ostatním pomůžeme najít vhodného partnera, který jim s realizací pomůže,“ říká Radka Horáková, spoluzakladatelka Česko.Digital.

Odborným garantem programu je Nadace OSF, která se otevírání dat a digitalizaci věnuje od roku 2012. Testovací provoz inkubátoru začal už v létě, od ledna jej komunita spouští naostro. Od července Česko.Digital oslovilo 60 projektů, přičemž několik z nich už prošlo pilotním provozem inkubátoru. Jde o projekty Inovace zpravodajského storytellingu, ZačniUČIT a Moje česká škola.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).