Hlavní navigace

Česko-Slovensko hledá IT superstar. Vybírat se bude z 2000 diplomek

16. 6. 2017

Sdílet

Diplomka může sloužit i po obhájení u státnic. Startuje studentská soutěž, která chce už po osmé vybrat ty nejzajímavější projekty, které vznikly v rámci diplomových prací na českých a slovenských univerzitách.

O vítězi IT SPY rozhodne komise, která se už teď probírá dvěma tisícovkami diplomek. Loni soutěž vyhrál projekt studenta pražského mat-fyzu, který umožnil během vteřiny na základě nákresu dohledat libovolné scény z desítek hodin videa.

Kromě deseti finalistů akademici na fakultách vybírají také asi stovku těch nejhodnotnějších prací, které zveřejní v takzvané „galerii nejlepších“. 

Mít dobrý nápad ale nestačí. „I když vznikne pěkné řešení, které má potenciál praktického využití, absolventi zpravidla nejsou dostatečně připraveni a ani motivováni dotáhnout výsledek do uplatnitelné podoby,“ uvádí docent Jaroslav Zendulka, předseda poroty z brněnské Fakulty informačních technologií VUT. Podle Zendulky je řešením především kooperace firem a fakult.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 6. 2017 12:12

    marx (neregistrovaný)

    Až na to, že komisia vidí len tých 10 prác, ktoré navrhli univerzity.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).