Hlavní navigace

Soutěže

Nominace na Cenu Velkého bratra už jedou. Soutěž má i nový web

Na webu BigBrotherAwards.cz se rozjely nominace na třináctý ročník soutěže Big Brother Awards. Fanoušci tak mohou posílat posílat své tipy na nejzvědavější úřady, firmy nebo technologie.  I letošní ročník bude mít pět kategorií – anticenu…

20. 9. 2017 9:14

SAP a Techstars rozjíždějí soutěž pro projekty z regionu. Ve hře je 15 tisíc eur

Propojit startupy, podnikatele a studenty ze střední a východní Evropy. To je cíl soutěže InnovMatch, za kterou stojí kromě fondu SAP.io a nadace Techstars ještě program Startup Focus. Na soutěži budou účastníci řešit obchodní výzvy za využití…

4. 9. 2017 9:33

Svět internetu věcí přilákal další firmu. České projekty chtějí ocenit analytici z IDC

Soutěží není nikdy dost. Zajímavé projekty ze světa skrytého za zkratkou IoT už oceňují třeba České Radiokomunikace v rámci svého Czech IoT Summer Jam. Teď k podobné akci přistoupila i analytická IDC.  První ročník soutěže IDC IoT Awards hledá…

24. 8. 2017 13:35

Letošní světové finále Imagine Cupu vyhrál tým z pražského ČVUT

Marek Novák, Tomáš Pikous a Barbora Suchanová z elektrotechnické fakulty ČVUT vyvíjejí v rámci startupu XGLU glukometr pro děti, který má formát kreditní karty.  A právě díky jejich řešení studenti vyhráli v padesátičlenném finále mezinárodní…

Česko-Slovensko hledá IT superstar. Vybírat se bude z 2000 diplomek

Diplomka může sloužit i po obhájení u státnic. Startuje studentská soutěž, která chce už po osmé vybrat ty nejzajímavější projekty, které vznikly v rámci diplomových prací na českých a slovenských univerzitách. O vítězi IT SPY rozhodne komise,…

Mobilní aplikací roku je Smart Banka od Monety. Bodoval i Stream a Nevolejte.cz

Se svou aplikací mobilního bankovnictví přišli jako poslední. Vsadili na uživatelskou přívětivost a po necelém roce jim to vyšlo. Absolutním vítězem ankety Mobilní aplikace roku 2017 se stala aplikace Smart Banka. Bankovnictví Monety ovládlo i svou…

Hlasování o Mobilní aplikaci roku vrcholí. Teď je to hlavně na vás

Již po sedmé se ty nejlepší mobilní aplikace z dílen českých a slovenských vývojářů utkají o ty nejvyšší příčky. Aplikace, které získaly během března nejvíce nominačních hlasů, postoupily do finálního hlasování. I váš hlas může rozhodnout o vítězi…

15. 5. 2017 16:33

Senzory Martina Malého: Národ kutilů zase povstal

Už to vypadalo, že kutilové a domácí bastliči odejdou do zapomnění. Ale pak se začalo blýskat na lepší časy.

Doba čtení: 3 minuty

Vodafone startuje nový ročník Nápadu roku. Slibuje nové kategorie

Investici až deset milionů korun, mentoring nebo pobyt v Silicon Valley. Nápad roku chce ale letos poslat vítěze jedné z kategorií i na konferenci do Lisabonu. „Za devět ročníků se celkové výše přímých investic vyšplhaly na částku 63 milionů…

11. 4. 2017 9:22

Kdo byl loni největší slídil? Nominace můžete posílat ještě do příštího pondělí

Ceny Velkého Bratra letos vyhlásí největší slídily předchozího roku a bude to už dvanáctý ročník. Vítězové anticen, které upozorňují na nebezpečí hrozící našemu soukromí zejména v souvislosti s rozvojem nových technologií, budou vybráni odbornou…

17. 1. 2017 15:19

Startup roku uzavírá přihlášky. Projekty se mohou hlásit do konce října

Myslíte si, že váš startup je výjimečný. Otestovat svůj byznys v konkurenci má umožnit první ročník soutěže Startup roku. Celorepubliková soutěž, která chce podporovat nové a inovativní nápady.  Soutěže se mohou zúčastnit firmy, které jsou…

27. 10. 2016 14:20

Už jen týden. Blíží se uzávěrka soutěže Společně otevíráme data

Čtvrtý ročník soutěže pořádané Fondem Otakara Motejla chce opět ocenit aplikace postavené na otevřených datech. Autoři mohou hlásit své aplikace do 31. října 2016. Záštitu nad letošním ročníkem převzal koordinátor digitální agendy Tomáš Prouza…

24. 10. 2016 11:19

Nápad roku měl Neuron Soundware, učí počítače rozumět zvukům

Víc než sto sedmdesát projektů se přihlásilo do letošního ročníku soutěže nápadů a startupů. Největší úspěchy sklidily IoT projekty.

Doba čtení: 1 minuta

Poslední týden hlasování do Mobilní aplikace roku. Podpořte své vyvolené

Už jen sedm dní zbývá do ukončení hlasování v letošním ročníku ankety Mobilní aplikace roku. Podpořte své favority. Vyhrát můžete parádní tablet.

16. 5. 2016 10:15
Doba čtení: 1 minuta

Průmysl hledá nové nápady. České startupy pro německé firmy

Snaha využít startupy pro své inovace není novinkou. Především banky nebo ČEZ už s tímto modelem pracují. Nová soutěž má dostat inovace do průmyslu.

Doba čtení: 2 minuty

Ministerstvo financí bodovalo v soutěži Společně otevíráme data

Už tradiční soutěž pořádaná Fondem Otakara Motejla letos ovládlo Babišovo ministerstvo s projektem Supervizor.

Doba čtení: 1 minuta

Seznam.cz neobhájil. Mobilní aplikaci roku letos ovládl Avast

Bezpečnostní firma získala hned tři ocenění, a to včetně toho nejvyššího. Tři kategorie ovládl i Seznam. Unikla mu ale ta nejvyšší.

Doba čtení: 1 minuta

UPC se chce svézt na startupech. V porotě soutěže bude i ministr Mládek

Po Nápadu roku a Rozjezdech je tu další soutěž pro inovativní firmy. Tentokrát ji ale nezaštítil operátor, ale UPC a ministerstvo průmyslu.

Doba čtení: 2 minuty

Konec soutěží, které soutěžemi nejsou. Facebook končí s „like-gatingem“

V srpnu oznámený konec možnosti podmínit vstup na záložku facebookové stránky tím, že se uživatel stane fanouškem, přijde 5. listopadu. Čeho se to týká?

Doba čtení: 3 minuty

Mobilní aplikací roku se staly offline mapy od Seznamu

Kromě veřejnosti aplikaci z dílny Seznamu ocenili také odborníci na UX. Brzy by měla přibýt letní mapa s koupališti a offline mapa Slovenska. Objeví se i tabletová verze.

Doba čtení: 5 minut

Cisco a ČVUT ocení diplomky na téma big data a strojového učení

Cílem soutěže je najít nejlepší bakalářskou, diplomovou a disertační práci přispívající k pokroku v bezpečnosti počítačových sítí a systémů, big data a strojového učení.

4. 6. 2014 16:50
Doba čtení: 1 minuta

Zapojte se do soutěže WebTop100 hledající nejlepší firemní web a digitální řešení

Přihlaste se do 13. ročníku soutěže WebTop100. Porovnejte se s konkurencí v oboru a získejte zpětnou vazbu od předních odborníků.

20. 5. 2014 14:10
Doba čtení: 3 minuty

Oceňte nejlepší české a slovenské aplikace pro mobily a tablety

Právě startuje finální hlasování v anketě Mobilní aplikace pro rok 2014. Podpořte své oblíbené mobilní aplikace z rukou českých a slovenských vývojářů.

22. 4. 2014 14:52
Doba čtení: 1 minuta

Města a obce se polepšily v implementaci IPv6 a DNSSEC

Vyplývá to z výsledků krajského kola soutěže Zlatý erb. Zatímco loni podporovalo IPv6 a DNSSEC jen 7 měst, letos jejich počet stoupl na více než pět desítek.

Doba čtení: 1 minuta

Nominujte své oblíbence v anketě Mobilní aplikace roku

Jaké jsou nejlepší české a slovenské mobilní aplikace? Výsledek tradiční ankety můžete ovlivnit i vy – stačí své oblíbené aplikace nominovat, a pak jim dát svůj hlas.

Doba čtení: 1 minuta

Dnes končí nominační fáze ankety o Novinářskou cenu 2013

Dnes máte poslední možnost nominovat kvalitní novinářské práce do ankety o Novinářskou cenu 2013. Nově se můžete přihlásit se zajímavým nápadem v oblasti datové žurnalistiky.

31. 1. 2014 9:19
Doba čtení: 1 minuta

Vítězové eClubu: Diplomky nikoli jen do šuplíku a konverzující ro­bot

Porota eClubu vybrala tři nejlepší projekty ve dvou kategoriích: „startup“ a „technologický transfer“. Na další rozvoj jim přispěla stipendii v celkové výši 120 000 korun.

Doba čtení: 2 minuty

V úterý 10. prosince budou o peněžní podporu soutěžit studentské projekty

Ve finále letošního podzimního eClubu se bude soutěžit ve dvou kategoriích — „startup“ a „technologický transfer“. eClub má přitom pro vítěze připraveno celkem 120 000 Kč.

Doba čtení: 1 minuta

Vítězové StartupAwards.SK: univerzální nabíječka pro mobily či plynový senzor

Minulý týden byly v Bratislavě vyhlášeny výsledky soutěže StartupAwards.SK. Ocenění si odnesl senzor úniku vodíku, nabíječka mobilů velikosti USB klíčenky či pomůcka pro logopedy.

29. 11. 2013 6:30
Doba čtení: 3 minuty

eClub: Stěžujte si úřadům mobilní aplikací, nebo si ohlídejte kupón v Opencard

V soutěži eClubu jde tentokrát o udělení grantů v celkové výši 100 tisíc korun. O ně se zájemci utkají 10. prosince. Jaké projekty můžeme čekat? Několik se jich předvedlo na zkoušku.

Doba čtení: 4 minuty