Hlavní navigace

Seznam.cz neobhájil. Mobilní aplikaci roku letos ovládl Avast

18. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bezpečnostní firma získala hned tři ocenění, a to včetně toho nejvyššího. Tři kategorie ovládl i Seznam. Unikla mu ale ta nejvyšší.

Středeční letní podvečer. Podnik La Loca v Praze. Třináct kategorií. Po šesté hodině večerní se rozjelo předávání cen Mobilní aplikace roku 2015. Už pátý ročník soutěže pořádala v rámci Communication Wednesday podnikatelská síť Tuesday Business Network. 

Do soutěže bylo letos nominováno během března 146 projektů a do hlasování se pustilo víc než třináct tisíc hlasujících. 

Největší příděl fanouškovských hlasů letos dostala aplikace Avastu Antivir a ochrana mobilu. „Nejenom že se tato aplikace stala absolutním vítězem ankety, ale obdržela i ocenění v kategorii Aplikace pro lepší svět a zároveň ji agentura ExperienceU ocenila jako Nejlepší UX mobilní aplikaci,“ říká marketingová ředitelka Internet Infa Renata Fiedlerová.

Loni se absolutním vítězem ankety staly Mapy.cz od Seznamu, které si odnesly také cenu za nejlepší novinku roku. Letos už se Mapy.cz podle pravidel nemohly znovu zúčastnit – výherci kategorií nesmí v dalších ročnících soutěžit. Loňské výsledky si můžete připomenout zde.

ICTZ23

Nově v letošní anketě vyhlásila odborná porota vítěze ve dvou kategoriích. Ocenění Počin roku získala aplikace Liftago, která umožňuje přímé propojení mezi pasažéry a řidiči taxíků. Cenu Marketingové inspirace získala aplikace Pivo?! z dílen Pivovarů Staropramen.

Svou cenu také nově uděloval web Blind Friendly. Získala ji aplikace Seznam.cz, kterou označil za nejpřístupnější aplikaci pro handicapované uživatele.

Výsledky

Hodnocení odborné poroty

  • Marketingová inspirace – Pivo?! (Pivovary Staropramen)
  • Počin roku – Liftago
  • Zvláštní cena ExperienceU - Nejlepší UX mobilní aplikace – Antivir a ochrana mobilu (AVAST Software)
  • Zvláštní cena Blind Friendly - Nejpřístupnější aplikace – Seznam.cz

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.