Hlavní navigace

Seznam.cz neobhájil. Mobilní aplikaci roku letos ovládl Avast

Jan Beránek

Bezpečnostní firma získala hned tři ocenění, a to včetně toho nejvyššího. Tři kategorie ovládl i Seznam. Unikla mu ale ta nejvyšší.

Středeční letní podvečer. Podnik La Loca v Praze. Třináct kategorií. Po šesté hodině večerní se rozjelo předávání cen Mobilní aplikace roku 2015. Už pátý ročník soutěže pořádala v rámci Communication Wednesday podnikatelská síť Tuesday Business Network. 

Do soutěže bylo letos nominováno během března 146 projektů a do hlasování se pustilo víc než třináct tisíc hlasujících. 

Největší příděl fanouškovských hlasů letos dostala aplikace Avastu Antivir a ochrana mobilu. „Nejenom že se tato aplikace stala absolutním vítězem ankety, ale obdržela i ocenění v kategorii Aplikace pro lepší svět a zároveň ji agentura ExperienceU ocenila jako Nejlepší UX mobilní aplikaci,“ říká marketingová ředitelka Internet Infa Renata Fiedlerová.

Loni se absolutním vítězem ankety staly Mapy.cz od Seznamu, které si odnesly také cenu za nejlepší novinku roku. Letos už se Mapy.cz podle pravidel nemohly znovu zúčastnit – výherci kategorií nesmí v dalších ročnících soutěžit. Loňské výsledky si můžete připomenout zde.

Marcom

Nově v letošní anketě vyhlásila odborná porota vítěze ve dvou kategoriích. Ocenění Počin roku získala aplikace Liftago, která umožňuje přímé propojení mezi pasažéry a řidiči taxíků. Cenu Marketingové inspirace získala aplikace Pivo?! z dílen Pivovarů Staropramen.

Svou cenu také nově uděloval web Blind Friendly. Získala ji aplikace Seznam.cz, kterou označil za nejpřístupnější aplikaci pro handicapované uživatele.

Výsledky

Hodnocení odborné poroty

  • Marketingová inspirace – Pivo?! (Pivovary Staropramen)
  • Počin roku – Liftago
  • Zvláštní cena ExperienceU - Nejlepší UX mobilní aplikace – Antivir a ochrana mobilu (AVAST Software)
  • Zvláštní cena Blind Friendly - Nejpřístupnější aplikace – Seznam.cz
Našli jste v článku chybu?
18. 6. 2015 9:32
Petr (neregistrovaný)

Jj, vyhrála aplikace, která ani teoreticky nemůže bez rootu plnit některé ze slibovaných funkcí a další hromadu funkcí umí Android sám o sobě, dali to jen do menu. Ale ono se stačí podívat na komentáře na Play, jací "odborníci" tomu tam dávají 5 hvězd, jak do toho motají PC verzi atd.

18. 6. 2015 13:18
JJ (neregistrovaný)

Přesně, tak. Zbytečná aplikace, ze které se stává pomalu operační systém, který rozhoduje co je a co není.