Hlavní navigace

Kdo byl loni největší slídil? Nominace můžete posílat ještě do příštího pondělí

17. 1. 2017

Sdílet

Ceny Velkého Bratra letos vyhlásí největší slídily předchozího roku a bude to už dvanáctý ročník. Vítězové anticen, které upozorňují na nebezpečí hrozící našemu soukromí zejména v souvislosti s rozvojem nových technologií, budou vybráni odbornou porotou z nominací, které může kdokoliv poslat do pondělí 23. ledna na webu Slídilové.cz

Ceny se udělují v pěti kategoriích: Dlouhodobý slídil, Firemní slídil, Úřední slídil, Výrok Velkého Bratra a Cena Edwarda Snowdena za ochranu soukromí.

Loni se šmíračkou roku stala chytrá Barbie, ale třeba i Policie ČR za provoz systému Automatická kontrola vozidel. Své místo získalo i ministerstvo financí.

„V letošních nominacích se vedle stálic, které se nám následkem delšího legislativního procesu objevily již minulý, nebo dokonce předminulý rok, jako je třeba EET, domovní kontroly kotlů nebo registr hazardních hráčů, objevila i řada novinek. Zmínil bych třeba nominaci ministerstva obrany za návrh na posílení pravomocí Vojenského zpravodajství, nominaci ministerstva školství za dotační programy na šmírovací opatření ve školách ,“ tvrdí šéf pořádajícího sdružení Iuridicum Remedium Jan Vobořil.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).