Hlavní navigace

Český AhoyConnect spojuje Slack, Discord, GitHub a další. Získal na to tři miliony dolarů

Sdílet

Jan Sedlák 14. 9. 2021
AhoyConnect Autor: AhoyConnect

Česko-slovenský startup AhoyConnect získal investici tři miliony dolarů, tedy necelých 65 milionů korun. Jde o seed kolo, jehož hlavním investorem jsou Kaya (dříve Enern) a polští Inovo Venture Partners se zapojením Lighthouse Ventures. Ten už v roce 2020 investoval částku 13 milionů.

AhoyConnect se zaměřuje na komunity na sítích jako Discord, Slack, Twitter, GitHub, Discourse a dalších. Tyto nástroje spojuje do jedné platformy a následně dokáže generovat obchodní leady, pracovat s marketingem, obsluhovat komunity, analyzovat nákupní rozhodnutí, lákat nové zaměstnance z jednoho místa a podobně.

“Komunitní kanály fanoušků či stávajících a potenciálních zákazníků jsou next big thing, kterou začínají řešit všechny velké firmy. Z růstu, který dříve vedl čistě přes vývoj produktu, se nyní firmy začínají soustředit na růst skrze vlastní komunity odborníků, zákazníků či zaměstnanců, se kterými interagují skrze nepřeberné množství nástrojů. Naším cílem je poskytnout software, který sdružuje všechny tyto nástroje do přehledného balíku a lze v něm pracovat podobně jako v CRM,” shrnuje zakladatel a výkonný ředitel AhoyConnect Tomáš Jasovský.

Oblast lze prozkoumat ve studii Community Industry Report 2021. Do startupů z této branže v poslední době teče hodně rizikového kapitálu. Common Room získal 52 milionů dolarů, Commsor dostal 16 milionů dolarů a Orbit čtyři miliony.

AhoyConnect chce díky novým penězům v Česku a na Slovensku do konce roku přijmout desítky lidí a rozšířit aktuální čtrnáctičlenný tým. Obchodně se chce firma zaměřit na Spojené státy, zejména startupy ochotné rychle nasazovat novinky.

Dokončit se má také integrace do dalších služeb. Chystají se třeba Gmail, MailChimp, Salesforce.com nebo Zoom.

AhoyConnect dříve fungoval pod názvem AhoyTeam. Skrze stejnojmennou entitu operuje v Česku, jediným společníkem je matka AhoyConnect Inc. zapsaná v Delaware v USA.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.