Hlavní navigace

Český Aligator vydává první smartphone pro seniory, vyjde na 1700 korun

24. 1. 2020

Sdílet

Aligator

Česká společnost Aligator, která je známá vývojem tlačítkových telefonů pro seniory a odolných smartphonů s Androidem, vydala svůj první chytrý telefon určený starším lidem. Označení má Aligator S5520 Senior.

Model je přizpůsobený seniorům díky nasazení softwarového prostředí Big Launcher (viz náš rozhovor). Ten vyvíjí pardubická společnost 2BIG a vyznačuje se velkými ikonami a tlačítky jako vrstvou nad tradičním Androidem (v tomto případě 8.1 Go).

Hardwarově je přístroj na dnešní poměry velmi podvyživený. Nemá LTE, ale pouze HSDPA+/3G, má čip MediaTek 6580, 1 GB RAM a 16GB úložiště. Výhodou je slot na dvě micro SIM karty. Displej je 5,5“ s rozlišením 480 × 960 pixelů a baterie má kapacitu 2000 mAh. Zadní fotoaparát disponuje 5 Mpx, přední 2 Mpx. Cena tomu odpovídá, je na 1700 korunách. K dispozici je originální příslušenství.

O tom, jak Aligator funguje, jaké je jeho historie a jak se mu daří, jsme psali v našem rozhovoru. V Česku se vývoji specifických mobilů věnuje také společnost Zoxcall, který stojí za telefony bez displeje, jež jsou velké jako kreditka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).