Hlavní navigace

Český Cleverlance loni dosáhl na 1,2 miliardy, skupina je na sedmi miliardách

10. 4. 2020

Sdílet

Cleverlance Autor: Jan Sedlák

Česká IT společnost Cleverlance v loňském roce dosáhla na obrat 1,227 miliardy korun a čistý zisk 111 milionů korun. Firma pracovala například na aplikaci MyŠkoda nebo na projektu flexibilní kanceláře pro Deutsche Telekom.

Tržby byly dle čísel udávaných společností meziročně o 127 milionů vyšší. Podle čísel zveřejněných v obchodním rejstříku Cleverlance v roce 2018 dosáhl na 785 milionů.

„Čísla úplně nesedí z důvodu akvizice v průběhu roku (od 1.4.2019 už skupina nezahrnuje společnost AEC, ale naopak zahrnuje společnost CES EA s.r.o., která vznikla oddělením z AutoContu). Výše uvedená čísla byla proto sestavena s tím, že dáváme přednost kontinuitě na předchozí čísla, před striktně zákonnou definicí, co se má do konsolidovaných čísel dávat,“ komentuje firma pro Lupu.

Majoritní 70procentní podíl v Cleverlance Enterprise Solutions v loňském roce získala finanční skupina KKCG, která zároveň přikoupila 50 procent v kyberbezpečnostní AEC. Cleverlance tak nyní spadá pod rostoucí IT skupinu Aricoma, kde je i AutoCont a další. Roční obrat Aricomy se točí kolem sedmi miliard. Více v našem rozhovoru s šéfem skupiny Milanem Samešem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).