Hlavní navigace

KKCG po AutoContu kupuje také Cleverlance, vzniká významná česká IT skupina

8. 2. 2019

Sdílet

Cleverlance Autor: Jan Sedlák

Investiční skupina KKCG Karla Komárka dále posiluje přítomnost v IT byznysu. Na podzim loňského roku získala 70procentní podíl v AutoContu a nyní kupuje majoritní podíl ve společnostech Cleverlance Enterprise Solutions (ES) a AEC, které spadají do skupiny Cleverlance Group.

Cena transakce nebyla zveřejněna. KKCG v Cleverlance ES získala 70procentní a v AEC pak 50 procent. Cleverlance Group nadále zůstává minoritním akcionářem a její manažeři se nadále budou podílet na vedení.

„V České republice tak pod křídly KKCG vznikne unikátní dodavatel ICT služeb s konsolidovaným obratem převyšujícím 5 miliard korun, se ziskem před započtením daní, úroků a odpisů (EBITDA) přes 300 milionů korun a s více jak 1800 zaměstnanci,“ uvádí KKCG. Nově vzniklý holding povede Milan Sameš, dosavadní šéf AutoContu.

KKCG má dlouhodobou strategii vybudovat ICT holding s přesahem do střední Evropy. Skupina má pod sebou vedle Cleverlance, AEC a AutoContu také podnik DataSpring. Ten provozuje datové centrum u Hodonína a zároveň joint-venture SafeDX, který společně s Foxconnem rozjel datacentrum vedle pražského sídla Sazky. DataSpring se nedávno stal součástí struktur AutoContu. Do skupiny rovněž spadá Conectart a startupový fond Springtide Ventures.

Cleverlance Group v roce 2017 dosáhla na konsolidovaný obrat 951 milionů korun. Do skupiny mimo jiné spadá TrustPort a firma také investovala do bezpečnostní firmy ThreatMark.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).