Hlavní navigace

Český CREAL vyvíjející displej pro VR získal 160 milionů od operátora Swisscom

20. 11. 2020

Sdílet

CREAL

Český startup CREAL, který má základnu ve Švýcarsku, ani ne po roce hlásí další investici. Uskupení několika investorů firmě poskytlo 6,4 milionu švýcarských franků, což je asi 160 milionů korun. Letos v lednu už CREAL vybral kolem 170 milionů.

Novým investorem, který přibyl do party, je Swisscom Ventures, investiční odnož švýcarského mobilního operátora Swisscom. Připojili se i stávající investoři Investiere, DAA Capital Partners a soukromé osoby. V minulosti do projektu vstoupila skrze grant i Evropská unie a formou kantonální půjčky také švýcarská vláda.

Za CREAL stojí zakladatelé Tomáš Sluka (absolvent Technické Univerzity v Liberci, výzkumník na Fyzikálním ústavu Akademie věd, v Ženevském CERNu a na Polytechnické univerzitě v Lausanne) a Tomáš Kubeš (ČVUT a VŠE).

CREAL vyvinul nový typ displeje (typ light field), jenž by měl najít využití v brýlích pro virtuální a rozšířenou realitu (VR a AR). Technologie “vytváří skutečně trojrozměrný obraz, který je opticky nerozlišitelný od pohledu do reálného světa a pro oko tak působí zcela přirozeně. Tuto technologii lze přirovnat k hologramům, které můžete znát z různých sci-fi filmů, pouze s tím rozdílem, že skutečně existuje.”

Více o CREAL si lze přečíst v našem rozhovoru s Tomášem Kubešem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).