Hlavní navigace

Český Creative Dock koupil švýcarský protějšek, nákupy chystá i v Německu

15. 12. 2021

Sdílet

Martin Pejša, Creative Dock Autor: Creative Dock

Česká společnost Creative Dock za 70 milionů korun kupuje švýcarský protějšek Spark Works. Spojení má pomoci Creative Docku růst v zahraničí. Česká firma má zastoupení v devíti evropských zemích, kde spolupracuje se čtyřmi stovkami lidí. Spark Works má kanceláře v Curychu a Londýně.

“Už teď jde 70 procent výnosů z poboček mimo Českou republiku. A zrychlujeme. Covid otevřel velkou příležitost, ale zároveň vzniklo hodně malých hráčů v oblasti inovací. Myslím, že je čas na konsolidaci trhu, a my na to už máme dostatečnou velikost,” uvádí šéf Creative Docku Martin Pejša.

Creative Dock chystá další akvizici, odehrát se má v Německu. V příštím roce se v nákupech má pokračovat. “Náš strategický cíl je být za čtyři roky čtyřikrát větší. A na takový cíl nejde dosáhnout pouze organicky,” vysvětluje Pejša.

Spark Works pracuje na digitalizačních projektech pro zákazníky jako UBS, Swiss Re, Ringier nebo Roche. Podílí se také na výzkumných projektech, a to díky spolupráci s Curyšskou technickou univerzitou.

Creative Dock pro zákazníky staví digitální projekty jako Zonky, Mall Pay, Hoppy Go, Mutumutu, Pointa a další. Pejša dodává, že chce “stát v řadě hned vedle Accenture, když si CEO velké evropské firmy řekne, že potřebuje firmu digitalizovat.”

Creative Dock měl loni tržby 233 milionů se ziskem přes 16 milionů. Firma spadá pod Creative Dock Holding, kde jsou ještě podniky CD Insurance Holding, Creative Dock Finance, Creative Academy, Creative Dock Ventures, Creative Dock B.V. a Process Bits.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).