Hlavní navigace

Český eMan letos utrží 120 milionů, pomáhají mu peníze od Jablotronu

Sdílet

Jan Sedlák 13. 3. 2017

Česká vývojářská společnost eMan se letos plánuje dostat na obrat mezi 110 až 120 miliony korun. „Letos vyrosteme o více než 100 procent, to víme už teď,“ uvedl v rozhovoru pro Lupu výkonný ředitel firmy Jiří Horyna.

Firma rostla i v loňském roce, konkrétně o 60 procent na tržby 57 milionů. V obou případech jde o čísla bez přispění spolupráce se společností Jablotron. Ten do eMana zhruba před rokem investoval řádově desítky milionů korun a s vývojáři navázal bližší spolupráci na nových projektech točících se mimo jiné kolem internetu věcí či cloudu.

„V loňském roce finančního plnění [s Jablotronem] ještě nebylo tolik. Dělali jsme projekty, které se spíše rozbíhají. Plnění očekáváme v následujících letech včetně toho letošního,“ říká ke spolupráci Horyna.

Jiří Horyna, eMan
Autor: Jan Sedlák

Jiří Horyna, eMan

Celý eMan byl podle informací Lupy před příchodem Jablotronu jako investora v těžké finanční situaci a získané desítky milionů pomohly ve stabilizaci. Podle vedení firmy se nyní daří dělat na dlouhodobějších projektech a produktech a vše pak překlápět do dalších obchodů. Společnost také díky Jablotronu našla užší zacílení, zejména na energetiky a automobilový průmysl.

Vedle finančního růstu se letos počítá i s nábory zaměstnanců – eMan má aktuálně 80 lidí, letos se chce dostat přes stovku. Společnost se rovněž přestěhovala do nových kanceláří v Holešovicích. Starší budovu koupil a rekonstruoval Jablotron, prostor dává právě firmám ze skupiny. Předělávat se má i okolí budovy.

Více o eManu, spolupráci s Jablotronem či budoucnosti informačních technologií v našem rozhovoru s Jiřím Horynou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.