Hlavní navigace

Český fintech hlásí nový přírůstek. P2P Spotipay chce zjednodušit faktoring

Sdílet

Jan Beránek 16. 1. 2017

Nečekat na to, až skončí splatnost, ale naopak prodat své faktury hned a mít peníze před splatností. Faktoring v podobě Spotipay je další finanční službou, která pronikla do světa P2P. Startup provozuje firma Invoxtra One, za níž stojí v Británii registrovaná Invoxtra Limited rodiny Kakosových. 

„Možnost prodávat faktury mají i menší firmy či start-upy, které jsou subdodavateli velkých společností, a to bez řady omezení hendikepujících v tomto segmentu tradiční factoring. Nakupovat faktury může kdokoli a výnos skutečně dosahuje až 12 % p. a.,“ tvrdí zakladatel firmy Roman Kakos

Svět financí objevuje internet až v poslední době. Během loňska už si stihly startupy, které se v oblasti pohybují, založit vlastní asociaci, která má fungovat především jako lobbistická páka v jednání o regulaci. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 1. 2017 2:40

    chytrák (neregistrovaný) ---.alliante.cz

    .. hlavně, že jsou tito "business géniové" tak neskutečně brilatní, co se týče názvu pro novou službu: SPOTI-xxxx.. kolik z vás je alergických na nejrůznější varianty AAA auto? Jen tak namátkou .. AAA poptávka.. AAA byty.. .. všichni to jsou z mého pohledu jen neskuteční PARAZITI, kteří neumí nic jiného, než napodobovat tupě vietnamskou komunitu, která dělá přesně to samé: pokud v ulici funguje manikúra - tak se hned objeví další tři.

    je mi úplně jedno, co za plusy či minusy jejich nový produkt může mít, u mně naprosto selhali hned na samém začátku, že nejsou schopni si vymyslet svuj VLASTNI ORIGINALNI název, aniž by museli parazitovat na Spotify.. šmejdi..