Hlavní navigace

Český fintech Twisto vstupuje do Polska, brzy chce získat 10 procent trhu

Jan Sedlák

Zahraniční expanze českých e-commerce projektů pokračuje. Fintech Twisto, který poskytuje systém pro odložené platby, vstupuje na polský trh. Firma se spojila s tamní bankou ING Bank Śląski a oba subjekty společně spustily platební bránu iMoje. Je určená pro e-shopy a vedle platby kartou a převodem nabízí právě možnost odloženého placení, kdy e-shop získá peníze hned a zákazník zaplatí Twistu později.

Twisto chce v Polsku ještě letos nabrat 50 tisíc zákazníků. Během příštího roku je pak v plánu na polský trh přinést účet Twisto s platebními náramky a platbou faktur a složenek pomocí přeposlání nebo vyfocení.

Twisto a ING Bank Śląski chtějí v následujících pěti letech získat až deset procent polského online trhu a být součástí vyšších desítek e-shopů. Těch je nyní v zemi kolem 27 tisíc. Téměř 50 procent trhu ovládá skupina Allegro.

„Trh očekává, že pozice Allegra bude postupem času klesat kvůli vzniku a posilování specializovaných e-shopů. Pro porovnání, u nás existuje zhruba čtyřicet tisíc e-shopů. Polsko, stejně jako Česko, má historicky největší podíl plateb dobírkou – zde vidí Twisto velký potenciál změny, i vedle nahrazení platebních tlačítek, která se ještě nepřizpůsobila nakupování a placení v mobilu,“ uvádí společnost.

„Polsko je z pohledu internetového nakupování velmi atraktivní trh a očekává se, že by během 7 let měl ještě zdvojnásobit. Dle dostupných dat se v Polsku za rok utratí zhruba dvakrát tolik než v České republice, přičemž v Polsku žije čtyřikrát více obyvatel,“ plánuje dále zakladatel a výkonný ředitel Twista Michal Šmída.

Našli jste v článku chybu?