Hlavní navigace

Polsko

Roman Imielski (Gazeta Wyborcza): Obsah zdarma a kvalitní novinářská práce se vylučují

Online média by měla zamknout veškerý obsah za paywall, říká editor druhého nejprodávanějšího polského deníku, který má přes 170 tisíc online předplatitelů.

Doba čtení: 6 minut

Polská kontrarozvědka zatkla kvůli podezření ze špionáže zaměstnance Huawei

Prohlídka kanceláří a dvě zatčení. Polská civilní kontrarozvědka AWB zadržela kvůli podezření ze špionáže jednoho čínského zaměstnance firmy Huawei v Polsku a jednoho polského občana. Informovala o tom polská televize TVP. Zadrženým Číňanem je…

Nákupní server Kupi.cz vstoupil pod jménem Kupino do Polska, Německa a Rakouska

Služba Kupi.cz, která nabízí přehled slevových akcí v obchodech, oznámila zahraniční expanzi. Od ledna vstoupila na polský, německý a rakouský trh. V zahraničí působí pod názvem Kupino. Rozšíření Kupi do ciziny oznámila firma Seznam.cz, která je…

9. 1. 2019 16:57

Marcin Cichy (UKE): Ceny mobilních služeb máme po příchodu čtvrtého operátora extrémně nízké

V Polsku se pro stlačování marží rozhodli sami operátoři, říká šéf tamního telekomunikačního regulátora. Vývoj trhu je podle něj udržitelný.

Doba čtení: 5 minut

Vyhledávač slev Skrz.cz expanduje do Polska, britský majitel má další plány

Do Polska vstupuje další původem český e-commerce. Od listopadu tam pod značkou Sortado začal fungovat vyhledávač slev Skrz.cz. Prozatím tam nabízí kolem dvou tisíc nabídek od polských prodejců. Firma chce do polské nabídky nabalit také české…

7. 11. 2018 8:47

Miton investoval 2 miliony dolarů do polského startupu Displate

Česká internetová společnost a investiční skupina Miton spolu s venture kapitálovým fondem Credo Ventures investují do polského startupu Displate. Celková investice v tomto kole byla 3 miliony dolarů, přičemž Miton se na ní podílel větší částkou…

4. 10. 2018 12:44

Miton prodal podíl v polském Domodi.pl, dál se bude věnovat Glami.cz

Česká skupina Miton oznámila další exit. Menšinový podíl v polském módním e-shopu Domodi.pl prodala skupině GWP. Ta koupila také zbývající podíly zakladatelů serveru a službu tak 100% ovládla. Výše celé transakce se má pohybovat kolem 118 milionu…

11. 9. 2018 14:54

Český fintech Twisto vstupuje do Polska, brzy chce získat 10 procent trhu

Zahraniční expanze českých e-commerce projektů pokračuje. Fintech Twisto, který poskytuje systém pro odložené platby, vstupuje na polský trh. Firma se spojila s tamní bankou ING Bank Śląski a oba subjekty společně spustily platební bránu iMoje. Je…

Platební služba Twisto hlásí investici 5 milionů eur a míří do Polska

Do české služby na odložené platby vstoupili noví investoři – ING Group z Nizozemska a rakouská pojišťovna UNIQA. Do firmy vložili 5 milionů eur (cca 130 milionů Kč), oznámila firma v tiskové zprávě. Nové peníze Twisto použije mimo jiné k expanzi…

4. 10. 2017 10:58

Google poprvé otevírá Launchpad Accelerator i českým startupům

Půlroční sérii workshopů, konzultací a mentoringu uvedenou dvoutýdenním bootcampem v San Franciscu nabízí Google poprvé i vývojářům z České republiky. Do programu Launchpad Accelerator se mohou hlásit pokročilejší startupy, které už mají vyvinutý…

9. 3. 2017 11:53

Allegro mění majitele, Naspers prodávají polskou skupinu za 3,25 miliardy dolarů

Jihoafrický konglomerát Naspers prodal svou další středoevropskou investici. Stoprocentní podíl v polské Allegro Group, která zahrnuje služby Allegro.pl a Ceneo.pl, za 3,253 miliardy dolarů kupují private equity investiční firmy Cinven, Permira a…

Nový šéf Telewizje Polska chce spustit zpravodajský kanál Poland 24 v angličtině

Spuštění stanice Poland 24 chápe nový generální ředitel TVP jako zcela logickou volbu, protože řada dalších zemí už takovouto televizi má.

Doba čtení: 1 minuta

Veletrh CES událostí číslo jedna, Netflix opět všem vyrazil dech

TÝDENNÍ REVIZE – Vstup Netflixu do České republiky a na Slovensko zatím podstatně kalí skutečnost, že chybí jakákoliv lokalizace. Dočkat se jí máme až v budoucnu.

Doba čtení: 5 minut

Polská veřejnoprávní televize TVP Regionalna skončila, vrátila se značka TVP 3

Vysílání TVP 3 bude děleno celkem na šestnáct verzí. Spolu s proměnou loga došlo i ke změně vizuálu. Každé regionální studio by divákům mělo nabídnout šestnáct hodin vlastního obsahu.

Doba čtení: 1 minuta

V Polsku odstartoval dočasný vánoční digitální okruh Radio Gwiazdka

Stanice bude k dispozici nejen prostřednictvím technologie DAB+, ale zájemci si mohou tuto stanici najít na webových stránkách Polskieho Radia.

14. 12. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Inzerenti prozatím příliš nereflektují, že diváci používají u televize internet

Změnu by do budoucna pochopitelně mělo přinést hybridní vysílání HbbTV. Obchodní politiku v tomto duchu nedávno představily na setkání s novináři České Radiokomunikace.

24. 11. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Diváci v polském příhraničí dostanou nové kanály Kiwi TV, TV#, Zoom TV a WP1

V multiplexu 8 se objeví také stanice TVP Kultura ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Telewizja Polska má v této pozemní síti vyhrazeny celkem tři volné sloty.

Doba čtení: 1 minuta

Do Prahy dolétl díky inverzi signál digitálního rozhlasu od břehu Baltského moře

UVNITŘ VIDEO – Cena úlovku je o to větší, že multiplex polského veřejnoprávního rozhlasu je šířený na kanálu 12D, tedy hned vedle vysílače Žižkov.

Doba čtení: 1 minuta

Kanál H2 rozšíří distribuci, jeho vlastník uzavřel dohodu s majitelem UPC

„Jako vedoucí operátor kabelové televize v Evropě jsme schopni distribuovat programy A + E Networks na více trzích díky jedinému partnerství,“ uvedl šéf Liberty Global pro program Jeroen Bergman.

Doba čtení: 1 minuta

V polské Wroclawi vzniká zajímavý regionální multiplex s hudebními stanicemi

Provozovatel multiplexu L4 si klade za cíl především oslovit většinu diváků v Dolním Slezsku. První testy regionální sítě proběhly v září, její oficiální provoz byl zahájen 1. října.

Doba čtení: 1 minuta

Polský rozhlas v tichosti provozuje už tři čtvrtě roku v „digitálu“ nový okruh

Radio Opole 2 má na rozdíl od hlavního okruhu nabídnout více informací a publicistiky. Zájemci zde mohou slyšet například rozšíření vydání zpravodajských pořadů.

Doba čtení: 1 minuta

Polský rozhlas spouští v digitálu Radio Chopin, věnuje ho skladateli Chopinovi

Kromě toho, že Radio Chopin zprostředkuje svým posluchačům přenosy ze všech představení významné hudební události, budou k dispozici také odborné komentáře.

Doba čtení: 1 minuta

Na diváky v polském příhraničí čeká více programů, multiplex 8 už má operátora

EmiTel získal ve veřejné soutěži nejvíc kladných bodů a předstihl tak další účastníky, kterými byly veřejnoprávní Telewizja Polska (TVP), firma Time a společnost Polski Operator Telewizijny.

Doba čtení: 1 minuta

Eurosport získal opět práva pro polskou fotbalovou ligu, má to ale háček

Panevropský tematický kanál začal pod svým novým majitelem, kterým je společnost Discovery Networks, vytvářet některé regionální mutace. Za několik dní odstartuje verze pro Benelux.

13. 7. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Majitel Travelu a Food Network dokončil akvizici polské komerční skupiny TVN

V blízké době plánuje Scripps zvýšit svou hodnotu v podniku na 66 % a budoucím cílem je plné ovládnutí skupiny TVN. Cenová nabídka za tuto transakci zatím nebyla stanovena.

8. 7. 2015 14:00
Doba čtení: 1 minuta

Polský veřejnoprávní rozhlas spustil tamní obdobu dětského Rádia Junior

Polskie Radio Dzieciom se bude snažit nejmladší posluchače nejen bavit, ale také vzdělávat. Stanice má být určena i pro rodiče, kteří budou společně s dětmi k rozhlasovým přijímačům usedat.

7. 4. 2015 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Polská veřejnoprávní televize spustí TVP Kultura HD, dočkáme se i dokumentů

Po odchodu stanice TVP Kultura z multiplexu 3 by mohla televize TVP Info přejít ze standardního do vysokého rozlišení. Zde už vysílají v HD kanály TVP 1 a TVP 2.

1. 4. 2015 8:56
Doba čtení: 1 minuta

Do Čech zasahuje signálem digitálního rozhlasu nový polský vysílač

V multiplexu je aktuálně k dispozici devět rozhlasových stanic. Nabídka veřejnoprávní sítě je totožná jako v ostatních lokalitách, kde se již digitálně vysílá. Liší se pouze v regionálním okruhu.

30. 3. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Majitel Travel Channel zaplatí za rozhodující podíl v polské skupině TVN 16 miliard

„Tato transakce pro nás znamená důležitý mezník související se strategickým rozvojem našeho mezinárodního podnikání,“ uvedl Kenneth W. Lowe, prezident a generální ředitel Scripps.

16. 3. 2015 10:00
Doba čtení: 1 minuta

Majiteli Novy se vzdaluje možnost vrátit se na polský trh. Televizi TVN chce vlastník Travelu

Americký koncern Time Warner, který je většinovým vlastníkem CME, chtěl TVN synergicky propojit s Novou i slovenskou Markízou. Ve hře je prodej 51procentního podílu v TVN.

Doba čtení: 1 minuta