Hlavní navigace

Český lev ocenil Televizi Naživo i seriál z produkce Mall.TV

8. 3. 2021

Sdílet

Cirk La Putyka v TV Naživo Autor: Jiří Šeda pro TV Naživo

Česká filmová a televizní akademie v sobotu vyhlásila výsledky 28. ročníku cen Český lev. Kromě filmových kategorií, jimž kralovaly snímky Krajina ve stínu, Šarlatán a Havel, si odnesli sošky také televizní a internetoví tvůrci.

V kategorii televizních filmů a minisérií zvítězil Herec, trojdílný snímek České televize v režii Petera Bebjaka.

Také cena za nejlepší televizní seriál míří na Kavčí hory. Porotě se nejvíc líbili šestidílní Zrádci (režie Viktor Tauš a Matěj Chlupáček). 

Nejlepším dokumentem je snímek V síti o zneužívání dětí na internetu.

Cenu za mimořádný počin v oblasti audiovize získali tvůrci internetového seriálu #martyisdead (Mall.TV). Akademici ocenili také projekt Film Naživo včetně už nevysílající Televize Naživo, a nezapomněli ani na filmové muzeum NaFilm.

Cenu za celoživotní přínos obdržel režisér Hynek Bočan, s jehož jménem je spojena řada celovečerních filmů a seriálů (například Zdivočelá země, Poslední sezona, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, O zvířatech a lidech, Přítelkyně z domu smutku nebo Záhada hlavolamu).

Televizní přenos udělování cen sledovalo na programu ČT1 873 tisíc lidí, stal se tak nejsledovanějším pořadem sobotního večera.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).