Hlavní navigace

Český Rockaway po odkupu Invie investuje do německé cestovní platformy Voya

9. 8. 2018

Sdílet

rockaway

Český investiční fond Rockaway Capital hlásí novou zahraniční investici. Vede investiční kolo série A do německé firmy Voya sídlící v Hamburku. Přesná výše investice nebyla specifikována, společnosti pouze uvádí, že je v sedmiciferné výši (v dolarech). Vedle Rockaway jako hlavního investora se na akci podílí také Motu Ventures a Global Founders Capital.

Voya vyvíjí cestovatelskou platformu určenou zejména pro střední a menší firmy. Ty přes ní mohou plánovat a spravovat své cesty. Zahrnout lze hotely, letenky, jízdenky či půjčovny aut. Voya má partnerství například s firmami Lufthansa, British Airways, Booking.com, Deutsche Bahn, Europcar nebo myTaxi.

Rockaway už v cestovatelském byznysu působí. V roce 2016 převzala skupinu Invia Group, která v Česku působí pod značkou Invia.cz. Invia Group v roce 2017 obsloužila tři miliony cestujících a zprostředkovala transakce v hodnotě 1,4 miliardy eur.

Rockaway se rovněž snažilo vybudovat jízdenkovou službu Bileto. Tu nakonec letos v květnu odkoupilo vydavatelství Czech News Center.

Rockaway do Němců investuje skrze Rockaway Ventures, což je odnož určená pro rizikový kapitál. Pro firmu Voya jde již o třetí investiční kolo. Nové peníze chce využít pro další vývoj a rozšiřování.

Cestovatelský software pro firmy v Česku mimochodem vyvíjí také SAP, který v Praze provozuje vývojové centrum pro koupený nástroj Concur.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).