Hlavní navigace

Český Rockaway po odkupu Invie investuje do německé cestovní platformy Voya

Sdílet

Jan Sedlák

Český investiční fond Rockaway Capital hlásí novou zahraniční investici. Vede investiční kolo série A do německé firmy Voya sídlící v Hamburku. Přesná výše investice nebyla specifikována, společnosti pouze uvádí, že je v sedmiciferné výši (v dolarech). Vedle Rockaway jako hlavního investora se na akci podílí také Motu Ventures a Global Founders Capital.

Voya vyvíjí cestovatelskou platformu určenou zejména pro střední a menší firmy. Ty přes ní mohou plánovat a spravovat své cesty. Zahrnout lze hotely, letenky, jízdenky či půjčovny aut. Voya má partnerství například s firmami Lufthansa, British Airways, Booking.com, Deutsche Bahn, Europcar nebo myTaxi.

Rockaway už v cestovatelském byznysu působí. V roce 2016 převzala skupinu Invia Group, která v Česku působí pod značkou Invia.cz. Invia Group v roce 2017 obsloužila tři miliony cestujících a zprostředkovala transakce v hodnotě 1,4 miliardy eur.

Rockaway se rovněž snažilo vybudovat jízdenkovou službu Bileto. Tu nakonec letos v květnu odkoupilo vydavatelství Czech News Center.

Rockaway do Němců investuje skrze Rockaway Ventures, což je odnož určená pro rizikový kapitál. Pro firmu Voya jde již o třetí investiční kolo. Nové peníze chce využít pro další vývoj a rozšiřování.

Cestovatelský software pro firmy v Česku mimochodem vyvíjí také SAP, který v Praze provozuje vývojové centrum pro koupený nástroj Concur.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory