Hlavní navigace

Český rozhlas chce zpřístupnit v HbbTV prostředí i další stanice kromě Wave

22. 1. 2019

Sdílet

Český rozhlas - logo Autor: Český rozhlas

V polovině ledna zprovoznil veřejnoprávní Český rozhlas první audio aplikaci v prostředí hybridní televize, kterou vyvinula společnost Hybrid. Pilotní verze nabízí divákům zvukový archiv stanice Český rozhlas Wave na televizních obrazovkách.

Český rozhlas se dlouhodobě snaží šířit svůj obsah na všechny platformy, které umožňují poslech vysílání a mají své pevné místo v domácnosti. Obrazovka a tím pádem i televize není samozřejmě již mnoho let konkurentem audia, ale zajímavým doplňkem. Předpokládáme, že do této platformy vstoupíme i s dalšími stanicemi, uvedl Jiří Malina, šéf Nových Médií Českého rozhlasu.

To, že hybridní televize neboli HbbTV, slouží pouze pro zpřístupnění videoobsahu, je už nyní pasé, jak ukazuje aplikace rádia Wave. Vznikla jako vůbec první AOD aplikace, která poskytuje zvuk na vyžádání, ve které si posluchač může zpětně přehrát své oblíbené audio pořady nebo živý stream a zároveň získat další informace. To vše přímo na televizoru připojenému k internetu, uvedl Lukáš Hnilička ze zmíněné společnosti Hybrid..

Podle Hniličky Český rozhlas navazuje na projekty ze západní Evropy, zejména německy hovořících zemí, kde jsou doprovodné služby již standardní součástí nabídky rádiových stanic Pro české diváky půjde o úplnou novinku, proto jsme s týmem rozhlasových Nových Médií věnovali velké úsilí uživatelskému rozhraní, doplňuje Hnilička.

V zahraničí jsou interaktivní služby už běžnou službou provozovatelů rádiových stanic, včetně těch komerčních, které si svůj vlastní obsah vizualizují jako podporu programu a zároveň ho zpřístupňují inzerentům pomocí programatických a automatických sítí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).